Ceahlaul invinge lejer U Cluj

Miercuri, 23 Aprilie 2008, ora 21:10
1320 citiri

Elevii lui Viorel Hizo s-au impus lejer in fata ultimei clasate U Cluj, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 3 - 0, in cadrul etapei cu numarul 31 din prima liga.

Scorul a fost deschis tarziu, in minutul 47, de tunisianul Gmamdia, care a inscris in urma unui corner executat de ex-stelistul Vasilica Cristocea.

Avantajul de 2-0 a venit in minutul 64, prin Radu Doicaru, care a trimis o scarita peste Merlier, dupa excelenta pasa a lui Marius Croitoru.

Tabela de marcaj a fost inchisa de Gmamdia, in minutul 82, care si-a trecut in cont dubla, printr-un sut din interiorul careului.

Ceahlaul Piatra Neamt: Savu, Nandinga, Cebotaru, Omoduemuke, Gmamdia, Cristocea, Forminte, Rusmir, Bagaiov, Vitelaru, Croitoru.

Antrenor: Viorel Hizo.

U Cluj: Merlier, Radoi, Izepon, Bilica, Dancia, Edvan, Bundea, Coman, Bad, Jovanovic, A. Savu.

Antrenor: Alpar Meszaros.

Clipe de panică la meciul Oțelul - U Cluj: ”M-am speriat, am văzut mult sânge acolo”
Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Universitatea Cluj, în etapa a cincea din play-out-ul Superligii. Într-o repriză în care ambele formaţii au...
Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...