Remiza alba intre Otelul si Ceahlaul

de Cristian Soitu
Duminica, 09 August 2009, ora 19:46

Echipa pregatita de Dorinel Munteanu a incheiat la egalitate, scor 0-0, cu Ceahlaul Piatra Neamt, intr-un meci din etapa a doua a Ligii 1.

Otelul Galati s-a aflat la conducerea jocului in prima repriza, insa Paraschiv si Axente nu au putut sa concretizeze singurele ocazii la poarta lui Savu.

Nici in repriza a doua lucrurile nu s-au schimbat, galatenii atacand haotic, fara idei pe faza ofensiva, astfel ca meciul s-a incheiat la egalitate, scor 0-0.

Pentru Ceahlaul Piatra Neamt urmeaza un meci pe teren propriu impotriva lui Dinamo, in timp ce Otelul Galati va intalni CFR Cluj.