CFR Cluj a invins Dinamo Kiev cu 3-2

Miercuri, 02 Iulie 2008, ora 23:45
2756 citiri

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a reusit sa se impuna miercuri seara in fata ucrainienilor de la Dinamo Kiev cu scorul de 3-2.

Trupa lui Ioan Andone pare pregatita de Liga Campionilor dupa ce a invins pe Dinamo Kiev in cadrul celul de-al doilea amical jucat in stagiul de pregatire din Austria.

Scorul a fost deschis repede de ucrainieni, in minutul 3 al intalnirii, prin Aliev, care l-a executat pe Stancioiu cu un sut de la distanta.

Replica elevilor lui Ioan Andone a venit 6 minute mai tarziu, prin Cadu, care a transformat o lovitura libera.

CFR-istii au preluat conducerea in minutul 48 prin Fabbiani, care a lovit balonul centrat de Culio.

Dupa un fault in careul "romanilor", Dinamo Kiev a beneficiat de un penalty in minutul 65, executat de Aliev si respins de Nuno Claro.

Douazeci de minute mai tarziu, Gabi Muresan a majorat diferenta la 3-1 dupa o lovitura de la 11 metri pentru un fault la Manuel Jose.

Tabela de marcaj a fost inchisa in minutul 89 de ucrainieni dupa o greseala a lui Nuno Claro, scor final 3-2.

CFR Cluj: Stancioiu - Tony, Cadu, De Sousa, Pereira - E. Kone, Prette, Dani, Trica - Dubarbier, Diego Ruiz

Dinamo Kiev: Shovkovsky - Betao, Diakate, Mihalik, Nesmachny - Vukoevich, Ghioane, Ninkovich, Aliev - Milevski, Bangura.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...