Dusan Uhrin a debutat cu o victorie pe banca lui CFR Cluj

Duminica, 18 Ianuarie 2009, ora 19:00
1841 citiri

Campioana Romaniei a dispus cu 1-0 de fosta formatie a lui Oleg Protasov, Dnepr Dnepropetrovsk, in cadrul unui meci amical din cantonamentul pe care CFR il efectueaza in Turcia.

La primul meci in functia de oficial al lui CFR Cluj, Dusan Uhrin a trimis in teren urmatorii jucatori: Hirschfeld - Panin, Cadu, Alcantara, Toma - E. Kone, Dani, Frangipane, Dubarbier - Veljovici, Deac.

CFR Cluj a avut in fata rezervele formatiei ucrainene si a dominat jocul. Presiunea la poarta vecinilor nostri de la Nord s-a concretizat cu un minut inainte de pauza, cand Ciprian Deac a marcat un gol superb din lovitura libera.

Dusan Uhrin a efectuat modificari la pauza, echipa aratand astfel in partea secunda: Stancioiu - Viera, Flores, Sousa, Viana - M. Jose, G. Muresan, Peralta, Pereira - Traore, Oberman.

CFR Cluj a ratat cateva ocazii importante in repriza a doua, prin Oberman, Gabi Muresan si Traore, dar scorul final a ramas cel stabilit de Ciprian Deac in minutul 44.

Urmatorul meci pe care CFR Cluj il va disputa va avea loc pe 24 ianuarie, impotriva celor de la Shangha Shenhua.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...