CFR Cluj a dat un jucător la o echipă din Superliga. Anunțul oficial

Marti, 24 Ianuarie 2023, ora 16:29
1787 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

AFC Chindia Târgovişte anunţă transferul atacantului Sergiu Buş (30 ani), jucător care vine - sub formă de împrumut până la finalul sezonului - de la campioana României, CFR Cluj.

Buş a revenit în Gruia în ianuarie 2022 şi a bifat 13 meciuri în tricoul echipei campioanei României.

În vârstă de 30 de ani, el a mai jucat la Gaz Metan Mediaş, Astra Giurgiu sau FCSB.

De asemenea, Buş a evoluat şi în Coreea de Sud, la Seongnam.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Titlul fuge de CFR Cluj, după meciul cu Oțelul. Lovitura primită în prelungiri de echipa lui Adi Mutu
Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate marţi seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 28-a din Superligă. La Galaţi, Oţelul a început bine...
O nouă lovitură dată de CFR Cluj pe piața transferurilor. Cine întărește echipa lui Mutu FOTO
CFR Cluj a anunțat aducerea mijlocașului dreapta Filippo Falco (32 de ani), fost la Steaua Roșie Belgrad. Ardelenii au anunțat venirea italianului printr-o postare pe pagina oficială:...