Kosovarul din atacul lui CFR Cluj, gol la debutul pentru campioana României

Duminica, 15 Ianuarie 2023, ora 22:29
1967 citiri
Ermal Krasniqi a marcat la debut FOTO facebook

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică, Seleccion AFE Futbol, scor 3-0, în cel de-al treilea meci amical al iernii.

CFR Cluj a deschis scorul din penalti, în minutul 19, prin Bordeianu, după ce Roger a fost faultat în careu de un jucător al echipei adverse. În repriza secundă, în minutul 76, Vito a dublat avantajul echipei clujene şi a marcat pentru 2-0, după ce a fost găsit excelent în gura porţii de Petrila.

Zece minute mai târziu, în minutul 86, la debutul pentru CFR, Ermal Krasniqi a trimis balonul din centrul careului direct în poarta adversă, stabilind scorul final al partidei, 3-0.

Echipa de start a CFR Cluj: Sava - Peteleu, Billong, Kolinger, Camora - Hoban, Itu, Bordeianu, Roger - Janga, Maglica.

Au mai jucat: Bălan, Krasniqi, Cvek, Malele,Petrila, Vito, Fica, Fofana

Seleccion AFE Futbol este selecționata fotbaliștilor liberi de contract din Spania.

Ce a pățit căpitanul Spaniei la ultimul meci al naționalei sale. Până și adversarii au fost uluiți
Selecţionerul Spaniei, Luis de la Fuente, a declarat că i-a fost ruşine atunci când a auzit fluierături din tribunele arenei Santiago Bernabeu, marţi seară, în timpul meciului amical cu...
Spania - Brazilia, festival de goluri în cel mai tare amical al zilei. Alte rezultate
Echipa naţională a Spaniei a încheiat la egalitate marţi seara, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa naţională a Braziliei, într-un meci amical disputat la Madrid. Pe stadionul Santiago...