Cutremur la Cluj. CFR a fost eliminată de campioana Armeniei în primul tur din Liga Campionilor

Miercuri, 13 Iulie 2022, ora 19:43
7912 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

CFR Cluj a fost eliminată din Liga Campionilor chiar în primul tur preliminar.

Pyunik Erevan s-a calificat mai departe după loviturile de departajare.

În timpul regulamentar a fost 2-2, armenii egalând de fiecare dată în finalul reprizelor.

La penalty-uri, Camora și Petrila au ratat pentru campioana României care va merge în Conference League.

Desfășuraea meciului: CFR Cluj - Pyunik 2-1

Minutul 1 - a început partida

Minutul 6 - Boateng deschide scorul cu o lovitură de cap după o centrare a lui Deac. CFR Cluj conduce cu 1-0

Minutul 45 - Finalul primei reprize. CFR Cluj conduce cu 1-0

Minutul 46 - Repriza a doua

Minutul 59 - Ocazie mare CFR Cluj: Deac trimite direct din lovitură liberă, dar portarul armenilor respinge în extremis

Minutul 89 - Armenii egalează în finalul meciului. CFR Cluj - Pyunik Erevan 1-1

Minutul 90+5 - Finalul celor 90 de minute. 1-1 rezultat final. Vom avea prelungiri la Cluj

Minutul 91 - Au început prelungirile la Cluj

Minutul 90+4 - Petrila marchează golul doi pentru CFR CLuj

Minutul 107 - Penalty pentru Pyunik Erevan. Armenii ratează lovitura de la 11 metri

Minutul 119 - Armenii egalează din nou. 2-2

Minutul 120 - Finalul reprizelor de prelungiri. CFR Cluj - Pyunik Erevan 2-2. Avem lovituri de departajare.

Armenii marchează, 3-4

Camora ratează și CFR Cluj este eliminată din Liga Campionilor în primul tur.

CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Burcă, Graovac, Camora - Deac, Boateng, Cvek - Păun, Debeljuh, Roger

Pyunik Erevan: Yurchenko - Juninho, Vakulenko, Gajic, Kovalenko - Cociuc, Zambrano, Gonzalez - Dashyan, Otubanjo, Nenadovi

EXCLUSIV. De ce nu a semnat Petrescu cu CFR? Negocieri de ultimă oră cu Rapid
Dan Petrescu este foarte aproape de o revenire în România după ce sud-coreenii de la Jeonbuk au anunțat plecarea sa. Patronul CFR Cluj, Nelu Varga a fost primul care l-a contactat pe Dan...
Dan Petrescu întârzie! Varga a decis cine va sta pe bancă la meciul cu FCSB
Antrenorul Dan Petrescu încă nu și-a rezolvat toate problemele în Coreea de Sud astfel că nu va ajunge la Cluj în timp util pentru meciul cu FCSB. Patronul CFR Cluj Neluțu Varga și Dan...
#CFR Cluj, #CFR Cluj Liga Campionilor, #Erevan, #dan petrescu , #Champions League