CFR Cluj a spălat rușinea FCSB-ului în Conference League. Cine a fost eroul campioanei României

Vineri, 07 Octombrie 2022, ora 00:10
2959 citiri
CFR Cluj joacă în Conference League

Echipa CFR Cluj a dispus joi, în deplasare, de formaţia cehă Slavia Praga, scor 1-0, într-un meci contând pentru grupa G din Conference League. CFR ocupă ultimul loc în grupă, cu 4 puncte, dar e la egalitate cu celelalte formații.

Pe Eden Arena din Praga, CFR a înscris unicul gol al întâlnirii, prin Janga, în minutul 45, din pasa lui Roger.

În grupa G din Conference League toate echipele au câte patru puncte şi sunt despărţite prin golaveraj. CFR Cluj este clasată pe locul al patrulea.

Campioana României a spălat astfel rușinea eșecului suferit de FCSB, 0-5 cu Silkeborg din Danemarca.

SLAVIA PRAGA: Kolar - Doudera, Kacharaba, Ousou, Jurasek (Dorley 86) - Sevcik, Tiehi (I. Traore 69) - Usor, Provod (Ewerton 61), Olayinka – Tecl (Yira Sor 61). ANTRENOR: Jindřich Trpišovský

CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Yuri, Kolinger, Camora – Deac (Braun 77), Boateng (Cvek 87), Muhar, Roger – Janga (Malele 69), Yeboah (S. Buş 77). ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: usor 43 / Yuri 32, Muhar 51, Deac 60, Yeboah 74, Scuffet 90+3

Arbitri: Fabio Maresca – Fabiano Preti, Giorgio Peretti – Ivano Pezzuto (toţi din Italia)

Echipa CFR Cluj a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Chindia Târgovişte, scor 2-0, în etapa a 19-a din Superligă. Kolinger a deschis scorul cu o lovitură de cap în minutul 16....
Gigi Becali, despre noul antrenor de la FCSB: ”Eu sunt stăpânul și toată lumea trebuie să-mi slujească”
FCSB a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 3-2 (2-1), joi seara, în deplasare, într-un meci restant din etapa a 6-a a Superligii de fotbal. Pentru vicecampioni au marcat Joonas Tamm (21),...