Victorie importantă pentru CFR Cluj în lupta pentru titlu

Duminica, 04 Decembrie 2022, ora 17:47
2538 citiri
CFR Cluj. Foto: Facebook / CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Chindia Târgovişte, scor 2-0, în etapa a 19-a din Superligă.

Kolinger a deschis scorul cu o lovitură de cap în minutul 16. Golul de 2-0 a fost marcat de Cristian Manea, din penalti, în minutul 80.

CFR Cluj se află pe locul secund în campionat, cu 40 de puncte.

CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Kolinger, Burcă, Camora – Deac (Roger 84), Cvek (Bordeianu 89), Boateng (Hoban 90) - Yeboah, Janga (Mistrati 89), Petrila (Gîdea 83). ANTRENOR: Dan Petrescu

CHINDIA TÂRGOVIŞTE: Căbuz - Căpuşă (Mihaiu 82), Celea, Orozco, Ioniţă - Vorobjovas, Passaglia (A. Şerban 81) - Neguţ, Popadiuc, Dumitraşcu (Grubac 65; Cherchez 74) – Popa. ANTRENOR: Anton Petrea

Cartonaşe galbene: Cvek 32, Petrila 68, Dan Petrescu 78 / Căpuşă 80, Mihaiu 85

Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş) / A1: Radu Ghinguleac (Bucureşti), A2: Ionel Dumitru (Gherghţa, Prahova) / Arbitru VAR: Szabolcs Kovacs (Carei), Arbitru AVAR: Ciprian Danşa (Satu Mare)

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Răzvan Burleanu anunț de ultimă oră despre FCSB. Cuvintele surprinzătoare despre Meme Stoica și Pintilii
Patronul FCSB Gigi Becali și șeful FRF, Răzvan Burleanu, nu au fost niciodată în cele mai bune relații. Pentru Becali, Răzvan Burleanu a fost mereu un adversar, și l-a criticat pe acesta de...