CFR Cluj, umilita de Bayern Munchen in Liga Campionilor (Video)

Miercuri, 03 Noiembrie 2010, ora 23:35
8007 citiri

CFR Cluj a inregistrat o noua infrangere in fata bavarezilor de la Bayern Munchen, de aceasta data chiar pe teren propriu, scor 0-4.

Elevii lui Sorin Cartu au avut o prima repriza dezamagitoare, in care au incasat doua goluri de la finalista ultimei editii a Ligii Campionilor.

Mario Gomez a deschis scorul in minutul 12, dupa o serie de gafe a fundasilor romani, iar in minutul 24 a reusit dubla dupa o centrare perfecta a lui Bastian Schweinsteiger.

Clujenii au iesit mai hotarati de la cabine si au dominat prima parte a reprizei secunde, ratand trei ocazii in numai cateva minute. De Zerbi, Culio, Piccolo si Rada au pus in pericol poarta adversa, insa nemtii s-au opus.

Ocaziile gazdelor s-au razbunat in minutul 71, cand acelasi Mario Gomez a reusit golul cu numarul trei, dupa ce a pacalit defensiva si a ramas singur cu Stancioiu.

Bavarezii au punctat din nou in finalul partidei, nou-intratul Muller ducand scorul la 4-0 pentru a consfinti umilinta campioanei Romaniei.

In urma acestui rezultat, CFR Cluj retrogradeaza pe ultimul loc al Grupei E, la egalitate de puncte cu FC Basel,trei, dar cu un golaveraj mai slab. Nemtii sunt ca si calificati cu 12 puncte, in timp ce AS Roma ocupa pozitia a treia cu 6 puncte.

Ati urmarit pe site-ul Ziare.com, in format LIVE Text, desfasurarea partidei CFR Cluj - Bayern Munchen, din etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

* Folositi tasta Refresh (F5) pentru actualizarea paginii;

Min.90 Final de meci! Infrangere umilitoare pentru CFR in Gruia!

Min.90 GOOOOL Bayern! Muller inscrie pentru 4-0 la o faza in care CFR-istii s-au intrecut din nou in gafe!

Min.86 Stancioiu respinge in corner un nou sut periculos al bavarezilor.

Min.84 Jucatorii lui Sorin Cartu s-au resemnat si asteapta finalul partidei. "Feroviarii" isi pun cu siguranta sperantele in ultimele doua meciuri din grupa.

INFO: Elvetienii reduc din nou din diferenta: FC Basel - AS Roma 2-3.

Min.78 Tony intra in locul lui Cadu.

INFO: Roma inscrie din nou la Basel si conduce cu 3-1.

Min.76 Traore faulteaza la 25 de metri de propriul careu si primeste cartonasul galben.

Min.75 Muller intra in locul lui Schweinsteiger.

Min.74 Culio suteaza slab si Butt retine.

INFO: FC Basel a redus din handicap in partida cu AS Roma, scor 1-2.

Min.71 GOOOOL Bayern! Gomez trece usor prin defensiva CFR-ului, ramane singur cu Stancioiu si inscrie pentru 3-0!

Min.69 O noua ocazie pentru CFR! Lovitura de cap a lui Rada este respinsa cu greu de Butt.

Min.66 Traore obtine o lovitura libera de la 20 de metri. De Zerbi suteaza bine, dar mingea trece pe langa vinclu.

Min.62 Butt retine din fata lui Traore.

Min.60 Demichelis vede cartonasul galben.

Min.54 Ottl il pune la incercare pe Stancioiu cu un sut din afara careului, goalkeeperul CFR-ului respinge in corner.

Min.52 Bara pentru CFR! Clujenii continua ofensiva, lovitura de cap a lui Piccolo lovind bara.

Min.51 Inca o ocazie pentru CFR, dar sutul lui Culio din marginea careului fiind respins de Butt!

Min.49 Ratare imensa pentru CFR! Traore intoarce un balon pentu De Zerbi, dar sutul acestuia este respins de Van Buyten din fara portii!

Min.47 "Feroviarii" incep in ofensiva aceasta repriza.

Min.46 Incepe repriza secunda!

--------------------------------------------

Min.45+1 Se incheie prima repriza!

Min.45 Se arata un minut de prelungire.

Min.45 Mario Gomez pantrunde in careu, insa suteaza slab si balonul ajunge in bratele lui Stancioiu.

Min.42 Stancioiu retine sutul lui Altintop.

Min.41 Ottl isi incearca sutul din afara careului, dar trimite mult pe langa poarta.

Min.37 Sut frumos al lui Tomas Costa de la 22 de metri, Hans-Jorg Butt respinge in corner.

Min.35 Stancioiu iese si retine, dar se resimte dupa un contact cu Mario Gomez.

Min.32 Posesie prelungita pentru Bayern Munchen, insa nemtii nu forteaza in ofensiva.

INFO: AS Roma conduce cu 2-0 la Basel.

Min.27 Bastos vede si el cartonasul galben.

Min.25 Schweinsteiger este avertizat si rateaza urmatoarea partida.

Min.25 Traore ii paseaza perfect lui De Zerbi, italianul scapa singur spre poarta dar suteaza direct in Butt.

Min.24 GOOOL Bayern! Gomez inscrie din cativa metri dupa o centrare excelenta a lui Schweinsteiger! Defensiva CFR-ului e la pamant!

Min.19 Stancioiu iese dintre buturi si retine o centrare inalta.

INFO: In cealalta partida a grupei, AS Roma a deschis scorul la Basel.

Min.16 De Zerbi executa o lovitura libera de la 30 de metri, dar Butt retine.

Min.15 Ottl primeste primul cartonas galben al partidei.

Min.12 GOOOL Bayern! Bavarezii profita de o serie de gafe din defensiva clujeana si Mario Gomez deschide scorul cu un sut imparabil sub transversala!

Min.10 Traore il depaseste pe Van Buyten, dar este blocat de Butt.

Min.8 Lacina Traore scapa spre poarta lui Butt, dar se rifica fanionul pentru ofsaid.

Min.7 Kroos suteaza peste poarta lui Stancioiu.

Min.5 Hans-Jorg Butt iese si retine centrarea lui Panin.

Min.3 Nemtii preseaza in jumatatea CFR-ului.

Min.1 Incepe partida!

INFO: Se intoneaza imnul Champions League.

INFO: Cele doua formatii patrund pe teren.

INFO: Beckenbauer surprinde: CFR Cluj o poate bate pe Bayern Munchen

INFO: CFR Cluj - Bayern Munchen: Cote la pariuri

INFO: Avancronica intalnirii CFR Cluj - Bayern Munchen

INFO: Sorin Cartu, despre meciul CFR - Bayern

INFO: Portarul lui Bayern il ironizeaza pe Traore

Echipele probabile:

CFR Cluj: Stancioiu - Panin, Cadu, Piccolo, Rada - Bastos, Dica, Costa, Culio - De Zerbi, Traore;

Antrenor: Sorin Cartu;

Bayern Munchen: Butt - Lahm, van Buyten, Demichelis, Pranjici - Ottl, Timosciuk - Altintop, Schweinsteiger, Kroos - Gomez;

Antrenor: Louis van Gaal;

Arbitru: Serge Gumienny (Belgia);

Arbitri asistenti: Mark Simons, Frank Bleyen (Belgia);

Arbitru de rezerva: Sebastien Delferiere (Belgia).

Urmariti, mai jos, rezumatul intalnirii:

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#LIVE CFR Bayern, #CFR Bayern Liga Campionilor, #LIVE Text CFR Bayern , #Champions League