Liga Campionilor: CFR Cluj s-a batut singura la Munchen (Video)

Marti, 19 Octombrie 2010, ora 23:35
11263 citiri

CFR Cluj a pierdut partida disputata in deplasare cu Bayern Munchen, scor 2-3, in Grupa E a Ligii Campionilor.

Dupa un start de partida relativ linistit, prima mare ocazie a partidei a apartinut campioanei Romaniei, Piccolo trimitand peste poarta lui Butt din numai doi metri.

Echipa pregatita de Sorin Cartu a trecut la conducerea partidei in minutul 28, datorita reusitei lui Cadu, care l-a batut pe Hans-Jorg Butt cu o lovitura de cap de la coltul scurt.

Bucuria romanilor a durat numai patru minute, marcatorul primului gol, Cadu, trimitand mingea in proprie poarta dupa un sut slab al lui Kroos.

Cosmarul CFR-ului a luat proportii dupa alte cinci minute, cand Stancioiu a incasat un nou gol venit din piciorul unui coechipier, apartinandu-i de aceasta data lui Panin.

Echipa din Cluj-Napoca putea egala in ultimul minutul al primei reprize, insa Traore a reeditat episodul de la Roma, trimitand in bara dupa ce a scapat singur cu portarul celor de la Bayern Munchen.

Nemtii s-au trezit in repriza secunda si au pus stapanire pe joc, "feroviarii" avand de foarte multe ori probleme in a iesi din propria jumatate de teren.

Defensiva clujeana a comis-o din nou in minutul 77. Stancioiu a respins un sut violent, Cadu a venit la respingere, iar degajarea s-a lovit pe Gomez si balonul a poposit in poarta, ducand scorul la 3-1.

Speranta a revenit printre romani cu patru minute inainte de final, Culio reducand din handicap cu un sut din centrul careului. Argentinianul a avut o noua sansa in prelungiri, insa a irosit o patrundere excelenta in careu, amanand sutul pana in momentul in care a fost deposedat. Faza a fost si ultima a meciului de pe Allianz Arena, Bayern Munchen obtinand toate cele trei puncte.

Urmariti mai jos rezumatul partidei:

Ati urmarit, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, desfasurarea partidei Bayern Munchen - CFR Cluj, programata in Grupa E a Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

* folositi tasta Refresh (F5) pentru actualizarea paginii;

Min.90+3 Final de meci! Bayern castiga cu 3-2!

Min.90+2 Culio patrunde in careu pe flancul drept, dar intarzie sutul si este deposedat.

Min.90 Partida se prelungeste cu trei minute.

Min.90 Butt retine sutul deviat al lui Bjelanovici.

Min.88 Nemtii incearca sa tina de minge si sunt fluierati de proprii suporteri.

Min.86 GOOOOL CFR! Culio suteaza din centrul careului, iar balonul intra in poarta dupa ce loveste bara din dreapta portii lui Butt.

Min.80 Schimbare si la Bayern: Braafheid intra in locul lui Schweinsteiger.

Min.77 GOOOOL Bayern! Incredibil, CFR-ul aproape din nou de autogol! Stancioiu respinge un sut, Cadu incearca sa degajeze, dar trimite in Gomez, iar mingea ricoseaza in poarta!

Min.76 A doua schimbare la CFR: Bjelanovici intra in locul lui Traore.

Min.72 Lovitura de colt ramane fara rezultat.

Min.71 Clujenii reusesc sa scape din propria jumatate, balonul ajunge la Hora, care suteaza peste poarta. Balonul a fost deviat, se acorda corner.

Min.70 Schweinsteiger primeste cartonasul galben.

Min.68 Echipa lui Cartu este dominata copios de cei de la Bayern.

Min.64 Clujenii resping din nou in corner.

MIn.62 Traore respinge o lovitura de colt de la prima bara.

Min.60 Nemtii s-au instalat in jumatatea CFR-ului si preseaza pentru inscrierea golului cu numarul trei.

Min.57 Schimbare la CFR: Hora intra in locul lui Bastos.

Min.55 Bavarezii trimit din nou pe langa poarta in urma unei lovituri de colt.

Min.53 Muller primeste la marginea careului, prefera un sut de la 18 metri, dar balonul trece peste poarta.

Min.49 Ocazie mare pentru CFR! Culio este lansat in adancime, dar nu mai ajunge la balon si Butt retine!

Min.48 Culio patrunde in careul lui Butt, dar este blocat de Badstuber.

Min.46 Incepe repriza secunda!

---------------------------------------

Min.45+1 Se incheie prima repriza!

Min.45 Incredibil! Traore scapa singur cu Butt si trimite in bara!

Min.45 De la margine se arata un minut de prelungire.

Min.44 Butt centreaza direct la Bastos, acesta paseaza spre Traore, dar ivorianul pierde balonul.

Min.42 Traore ia o actiune pe cont propriu, dar este blocat de Timosciuk.

Min.37 GOOOOL pentru Bayern Munchen! Un nou gol marcat in proprie poarta, de aceasta data de Panin!

Min.36 Nemtii preseaza in jumatatea romanilor.

Min.32 GOOOOL Bayern! Cadu inscrie in proprie poarta, deviind sutul paralel cu poarta a lui Kroos!

Min.30 Fanii bavarezi sunt redusi la tacere!

Min.28 GOOOOOL CFR Cluj! Cadu inscrie cu o lovitura de cap de la coltul scurt!

Min.25 Panin vede si el galben pentru un fault din spate.

Min.21 Ocazie imensa pentru CFR Cluj. Piccolo primeste o centrare la coltul scurt si trimite peste poarta din numai doi metri.

Min.19 Dica il faulteaza pe Schweinsteiger si vede primul cartonas galben al partidei.

Min.16 Stancioiu retine la capatul unui atac al gazdelor.

Min.12 Kroos executa o lovitura libera de la 25 de metri, dar feroviarii scapa cu fata curata.

Min.10 Clujenii resping un nou atac al bavarezilor, coordonat de Altintop.

Min.8 Panin incearca o centrare de pe flancul stang, insa Panin este atent si respinge.

Min.4 Rada intervine si respinge un balon care-l viza pe Gomez.

MIn.2 Lacina Traore este lansat in adancime, dar Timosciuk revine in defensiva si recupereaza.

Min.1 Incepe partida!

INFO: Se intoneaza imnul Ligii Campionilor.

INFO: Cele doua formatii patrund pe teren.

INFO: Ziare.com va prezinta LIVE Text si super meciul dintre Real Madrid si AC Milan. Click AICI pentru LIVE.

INFO: Partida se va desfasura in fara a aproape 68.000 de spectatori.

INFO: Avancronica partidei o puteti citi AICI

Presedintele Iuliu Muresan spune ca s-ar multumi si cu un egal la Munchen. Citeste mai mult AICI

Arpad Paszkany spune ca obiectivul "feroviarilor" este sa obtina un punct din cele doua intalniri cu Bayern. Citeste mai mult AICI

Bayern Munchen: Butt - Pranjici, Badstuber, Timosciuk, Lahm - Schweinsteiger, Ottl - Kroos, Muller, Altintop - Gomez;

Rezerve: Kraft, Braafheid, Demichelis, Knasmuller, Jullich;

Antrenor: Louis van Gaal;

CFR Cluj: Stancioiu - Rada, Piccolo, Cadu, Panin - Culio, Dica, Kivuvu, Bastos - Traore, De Zerbi;

Rezerve: Nuno Claro, Tony, Costa, Alcantara, Hora, Veloso, Bjelanovici;

Antrenor: Sorin Cartu.

Arbitru: Martin Atkinson

Asistenti: Michael Mullarkey, Peter Kirkup;

Al patrulea oficial: Stuart Attwell;

Arbitri aditionali: Andre Marriner, Lee Mason.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#CFR Bayern Liga Campionilor, #rezultate CFR Liga Campionilor, #rezumat CFR Bayern , #Champions League