Clipe de panică în Cupa României. Un fotbalist și-a pierdut cunoștința la meciul campioanei CFR Cluj

Joi, 10 Noiembrie 2022, ora 20:39
3815 citiri
Portarul a fost scos de pe teren cu targa

Echipa CFR Cluj a învins joi, în deplasare, formaţia CSC Dumbrăviţa, scor 5-0, într-un meci din cadrul grupei C din Cupa României Betano.

Dumbrăviţa a jucat la Cluj, pe stadionul echipei CFR, un meci considerat ca fiind pe teren propriu.

În minutul 35 al partidei, portarul gazdelor, Robert Mikloş, s-a lovit cap în cap cu Mistrati, rămânând inert pe gazon. Meciul a fost oprit timp de aproape 6 minute, iar medicii de pe ambulanţa prezentă la stadion au intervenit imediat.

Lui Mikloş, care îşi pierduse cunoştinţa după impactul cu Mistrati, i s-a pus un guler cervical, după care jucătorul a fost transportat la ambulanţă şi dus la spital.

Scorul a fost deschis de Hoban, în minutul 50, iar golul secund a venit târziu, în minutul 81, când a marcat Malele. A început apoi meciul lui Bîrligea, care a marcat de trei ori în numai patru minute: 87, 90 şi 90+1.

Clubul CSC Dumbrăviţa a anunţat după meci că portarul Robert Mikloş este conştient: ”A ajuns la un spital din Cluj, răspunde la întrebări şi este evaluat mai amănunţit de medici”.

Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...