Meci de senzatie la Cluj

Marti, 14 Octombrie 2008, ora 17:37
1752 citiri

Derbi-ul local dintre Universitatea Cluj si CFR Cluj, din 16-imile Cupei Romaniei la fotbal, a fost unul extrem de disputat si spectaculos.

Pentru a se stabili invingatoarea a fost nevoie de executarea loviturilor de la 11 metri, la capatul carora s-au impus elevii antrenati de Maurizio Trombetta, cu 11-10, dupa ce au executat toti jucatorii aflati pe teren, inclusiv portarii.

In timpul regulamentar, scorul a fost 3-3, in urma golurilor marcate de Soporan (min.10 si '22, ambele din penalti) si Suteu, in minutul 78, pentru "U", respectiv Didi (min.49), Trica (min.77) si Peralta (min.80) pentru campioana Romaniei si detinatoarea Cupei Romaniei.

De precizat ca CFR Cluj a evoluat in 10 oameni din minutul 45, atunci cand fundasul Alcantara a primit cartonasul rosu, dupa un cot in figura aplicat lui Suteu.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...