CFR Cluj a obtinut o remiza la Sarajevo

Joi, 20 August 2009, ora 23:05
1974 citiri

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata in deplasare cu formatia bosniaca FK Sarajevo, in playoff-ul Europa League.

Feroviarii au inceput in forta partida si au reusit sa deschida scorul in minutul 18, cand Dani a marcat cu o lovitura de cap din centrarea lui Culio. Clujenii au dominat pana la pauza si au mai inscris o data, dar reusita lui Kone a fost anulata pentru un fault in atac.

Fortele din teren s-au echilibrat in repriza secunda, meciul fiind intrerupt destul de des de baloanele trimise in afara terenului si de schimbarile efectuate de cei doi antrenori.

Elevii lui Conceicao au abandonat faza ofensiva in minutul 70, preferand sa paseze in jumatatea proprie.

Bosniacii au restabilit egalitatea in minutul 77, cand Hadzici a scapat singur cu portarul si a sutat pe sub Nuno Claro din marginea careului. Gazdele au fost aproape de a trece in avantaj in minutul 90, dar feroviarii au scapat cu fata curata pentru a obtine o remiza pretioasa in economia calificarii.

Partida retur se va disputa pe 27 august, la Cluj, echipa gazda plecand din postura de favorita pentru accederea in grupele Europa League.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
”Nu am ce să-mi reproșez”. Medicul Cătălin Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...