CFR Cluj a castigat titlul (Video)

Sambata, 15 Mai 2010, ora 20:53
4571 citiri

CFR Cluj a castigat, scor 2-1, partida jucata sambata cu International Curtea de Arges si a castigat titlul.

Clujenii aveau nevoie de 3 puncte cu Inter si le-au obtinut, chiar daca mai greu decat se asteptau.

In fata unui stadion arhiplin, CFR Cluj a dominat partida disputata pe stadionul Doctor Constantin Radulescu, dar a marcat doar dupa doua greseli ale lui Viera, jucator imprumutat de gruparea din Gruia la Curtea de Arges.

Primul gol al intalnirii a fost marcat de Cristi Bud, cu un sut din 10 metri, la o faza in care Viera s-a pozitionat gresit. Avea sa fie scorul primei reprize.

Dupa pauza, clujenii au lasat-o mai moale si i-a costat. Apostu a readus egalitatea pe tabela de marcaj, in minutul 67, cu o lovitura de cap.

Golul victoriei si al titlului a fost marcat de Deac, care l-a invins pe Popa cu un sut din 12 metri, dupa ce in prealabil a profitat de o noua greseala a lui Viera.

Finalul partidei a adus eliminarea lui Dani, pentru un fault urat la Radut, si o mare ocazie ratata de oaspeti in minutele de prelungire.

Este cel de-al doilea titlu castigat de CFR Cluj in istorie. Primul a fost obtinut acum doi ani.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre CFR Cluj si International Curtea de Arges, din etapa a 33-a a Ligii I.

Desfasurarea partidei:

min.90+4 - FINALUL PARTIDEI

min.90+4 - Uriasa ocazie rata de oaspeti, care n-au putut inscrie din 2 metri, cu poarta goala.

min.90+2 - Galben pentru Claro.

min.90 - Vor fi patru minute de prelungire.

min.88 - Badea mai face o schimbare: iese Voiculet, intra Stoianof.

min.86 - Schimbare la oaspeti: iese Apostu, intra Stan.

min.82 - Tony vede si el un galben, pentru proteste.

min.82 - Cartonas rosu direct pentru Dani, dupa un fault dur la Radut.

min.79 - Ultima schimbare la CFR CLuj: iese Bud, intra Y.Kone.

min.77 - Galben penrtru Marius Popa.

min.75 - GOOOL CFR CLUJ !!! Viera e din nou pe langa faza, iar Deac inscrie cu un sut din 12 metri !!!

min.74 - Popa retine centrarea lui Deac.

min.70 - Galben pentru Viera.

min.68 - Peralta trimite peste poarta, de la 15 metri, dupa o centrare a lui Peralta.

min.67 - GOOOL INTER !!! Apostu inscrie cu capul, de la 12 metri, dintr-o centrare a lui Matei !!!

min.66 - Inca o schimbare la clujeni: intra Bottone, iese Culio.

min.65 - Galben pentru Deac.

min.61 - De Zerbi, in careul advers, incearca un dribling in plus si pierde mingea.

min.50 - Galben pentru Bacila.

min.48 - Culio trage de la vreo 20 de metri putin peste poarta lui Popa.

min.47 - Deac primeste in careul oaspetilor, suteaza, dar perpendicular cu poarta.

min.46 - Schimbare la CFR Cluj: intra De Zerbi, iese Traore.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

---------------------------------

min.45+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

min.41 - Deac trimite o torpila de la 30 de metri, care trece de putin peste poarta oaspetilor.

min.40 - Claro iese din poarta si respinge excelent din fata lui Apostu.

min.37 - Apostu rateaza preluarea intr-o pozitie buna.

min.32 - GOOOL CFR CLUJ !!! Bud deschide scorul, dupa o mare gafa a lui Viera, jucator imprumutat de clujeni la Curtea de Arges !!!

min.27 - Bud suteaza de la distanta, dar si la mare distanta de poarta lui Popa.

min.26 - Traore aluneca si nu ajunge la o centrare a lui Edimar.

min.21 - Popa retine in doi timpi un sut de la 35 de metri trimis de Muresan.

min.19 - Deac intra in careul oaspetilor, dribleaza un adversar, suteaza, dar Popa respinge.

min.15 - Tony centreaza de pe dreapta, Bud reia cu capul, dar mingea se duce peste, dupa ce a fost deviata de un aparator al oaspetilor.

min.8 - Traore ii strica o minge buna lui Bud.

INFO: Stadionul Doctor Constantin Radulescu din Cluj este arhiplin.

min.6 - De la 22 de metri, pozitie centrala, Deac suteaza mult peste poarta aparata de Popa.

min.2 - Mare ocazie ratata de oaspeti !!! Din 3 metri, Apostu trimite cu capul peste poarta !!!