CFR Cluj a umilit FC Brasov

Duminica, 03 Octombrie 2010, ora 19:48
2135 citiri

CFR Cluj a scapat pe moment de emotiile retrogradarii, dupa victoria categorica de pe teren propriu, scor 4-0, in fata celor de la FC Brasov.

Ardelenii au intrerupt seria rezultatelor negative, chiar daca brasovenii au inceput mai bine si au lovit bara in minutul 5 prin Valentin Badoi.

Rafael Bastos a deschis scorul pentru gazde in minutul 18, dintr-o pozitie suspecta de ofsaid, iar din minutul 34 Marc a fost corect pentru un penalty comis in suprafata de pedeapsa asupra lui Culio.

Cu Kajcsa intrat in poarta, brasovenii au incasat inca un gol, capitanul Cadu demonstrand inca o data ca este un excelent executand de lovituri de la 11 metri.

Clujenii au profitat de avantajul numeric si au mai inscris o data, spectaculos, la trei minute dupa pauza, prin ivorianul Lacina Traore.

Intrat in partea secunda, italianul Roberto de Zerbi si-a trecut si el numele pe lista de marcatori, cu un sut superb din lovitura libera, direct in vinclu.

Echipa lui Cartu nu a mai fortat pe final, multumindu-se cu aceasta victorie care ii duce temporar pe locul 12 in Liga 1, cu tot atatea puncte.

CFR Cluj a învins-o pe Universitatea Craiova cu 1-0 în derby-ul etapei din Liga 1. Burcă a marcat singurul gol al meciului, în prima repriză, cu o lovitură de cap. Oltenii au ratat...
Preşedintele Iohannis, la memorialul victimelor atentatelor din 11 septembrie de la New York
Preşedintele Klaus Iohannis a depus marţi, 21 septembrie, flori şi a ţinut un moment de reculegere în memoria victimelor atentatelor teroriste din 11 septembrie 2001, la memorialul construit...