CFR Cluj asteapta ajutor de la Dinamo

Sambata, 03 Mai 2008, ora 10:11
1559 citiri

Ocupanta locului secund in clasamentul Ligii I, CFR Cluj spera intr-un rezultat favorabil pentru Dinamo in derbiul de duminica impotriva Stelei. Clujul joaca sambata acasa cu Gloria Bistrita, insa gandurile oficialilor de la CFR sunt deja la marele meci de duminica.

Presedintele de la CFR Cluj, Iuliu Muresan nu si-a pierdut optimismul si se arata increzator in realizarea eventului, desi echipa sa mai are de recuperat doua puncte fata de liderul Steaua. Oficialul clujean a anuntat ca le va multumi public dinamovistilor daca inving in meciul cu formatia din Ghencea.

Iuliu Muresan, presedintele echipei CFR Cluj: "Ambitiile si orgoliile sunt foarte mari la toate nivelurile. Jucatorii si conducerea echipei Dinamo, trebuie sa aiba o ambitie foarte mare sa castige impotriva Stelei. Sper sa aiba parte de un arbitraj corect, nu asa cum a fost in ultima etapa arbitrajul Stelei si al nostru, cu greseli. Se poate intampla orice. Si sa facem eventul, dar si sa pierdem si campionatul si Cupa Romaniei. Mai intai sa castigam cu Bistrita si apoi vom astepta un rezultat favorabil noua in derby-ul Dinamo - Steaua. Eu cred in Dinamo, mai ales dupa ce am vazut cum au jucat contra Rapidului. Se pare ca si-au revenit si sunt sigur ca vor juca la victorie. Daca Dinamo o bate pe Steaua, le voi multumi public pentru ajutor, nu vad de ce ar fi asta o rusine".

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...