CFR Cluj castiga cu noroc la Piatra Neamt

Sambata, 28 Aprilie 2012, ora 23:24
2409 citiri

CFR Cluj, liderul clasamentului din Liga 1, s-a impus cu emotii la Piatra Neamt, in fata celor de la Ceahlaul, scor 2-0.

Vremea calda a adus neasteptat de multi spectatori in tribunele arenei nemtene iar acestia au avut ce sa vada.

Asa cum poate era de asteptat, CFR a inceput mai tare intalnirea din Moldova, Ronny ratand doua ocazii mari in primele 10 minute. Apoi, Stojan Vranjes a iesit la rampa, jucatorul adus de la Pandurii transformand ireprosabil o lovitura libera de la marginea careului.

10 minute mai tarziu, CFR a avut sansa dublarii avantajului de pe tabela, insa Vranjes a izbit transversala, Peralta, pe recuperare, a sutat in portar iar Sougou a trimis peste poarta goala!

Abia aceasta ocazie le-a trezit pe gazde, care au devenit tot mai periculoase la poarta lui Beto. Badescu a irosit o prima contra taioasa pentru ca, inainte de pauza, Onciu sa rateze incredibil din interiorul careului.

In partea secunda, gazdele au fost mult mai periculoase, Badescu jucand rolul de "ratangiu". In minutul 60, el a sutat in blocaj din pozitie buna pentru ca numai un minut mai tarziu Cazan sa reia pe langa poarta o centrare excelenta trimisa de Stana.

Acelasi Badescu a irosit apoi doua contraatacuri periculoase, nemteanul sutand de fiecare data in blocajul lui Beto. Achim a oferit ultima tresarire a gazdelor in minutul 90, insa Beto a parat inca o data.

In prelungiri, Camora a dus scorul la 2-0 finalizand simplu un contraatac purtat de Sougou.

CEAHLAUL: Jovici - Dumitras, Ichim, Cazan, Tepes - Monroy, Achim - Onciu, Stana, Golubovici - M. Constantinescu.

Antrenor: Costel Enache.

Rezerve: Villadsen, Forminte, Badescu, Druga, Popa, Vitelaru, Muscalu.

CFR: Beto - Lionn, Cadu, Maftei, Camora - Peralta, B. Sare - Sougou, Hora, Vranjes - Ronny.

Antrenor: Ioan Andone.

Rezerve: Stancioiu, Nicoara, Bastos, Rui Pedro, Godemeche, Panin.

Arbitru: M. Avram

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#CFR Cluj victorie Piatra Neamt, #Ceahlaul invinsa CFR Cluj, #Ceahlaul CFR rezultat, #rezultate Liga 1 , #Liga I