CFR Cluj castiga in ultima clipa si are sanse mari la play-off-ul Ligii 1

Luni, 27 Februarie 2017, ora 22:30

CFR Cluj a obtinut o victorie dramatica in deplasarea de la Iasi, impunandu-se cu un gol inscris la ultima faza de joc.

Ardelenii au fost egalati la finalul timpului regulamentar de joc, insa au reusit sa marcheze aproape incredibil in minutul 90+2.

Partida de pe arena din Copou a fost una atipica, dominata cu autoritate de oaspeti, dar in care gazfele au avut o sansa uriasa de a realiza surpriza.

CFR a deschis scorul in minutul 18, Larie transformand frumos o lovitura libera de la peste 20 de metri.

A urmat un festival al ratarilor, cu Bud, Deac sau Sorsa intrecandu-se in a irosi ocazii rarisime.

Atunci cand se parea ca jocurile au fost facute, in minutul 90, Andrei Cristea a executat superb o lovitura libera de la 20 de metri, lateral stanga, mingea lovind bara si apoi intrand in plasa.

CFR a revenit rapid in atac, iar dupa o lansare buna in careul advers, Peteleu a inscris pentru 2-1 dintr-un unghi aproape imposibil.

In urma acestui rezultat, CFR, Craiova, Medias, Dinamo si Astra se vor lupta in ultima etapa a sezonului regular pentru cele patru locuri ramase in play-off.

Echipele de start

Poli Iasi: Caparco - Voicu, Mihalache, Ciuca, Tiganasu - Ciucur, Mitici, V. Gheorghe, Stefanescu - Golubovici, A. Cristea
Rezerve: Grahovac - Moldovan, Rauta, Bosoi, Sato, Badic, Pantaru
Antrenor: Eugen Neagoe

CFR Cluj: Minca - Lopes, Larie, Muresan, Jorge - Omrani, Deac, Gomelt - Nouvier, Paun, Bud
Rezerve: Marc - Horj, Peteleu, Sorsa, Sarbu, Nascimento, Ruiz
Antrenor: Vasile Miriuta

Urmareste Ziare.com pe Facebook   si  pe Instagram   Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.