FC Viitorul nu se regaseste. Echipa lui Hagi, invinsa in ultimul minut de CFR Cluj

Joi, 04 Februarie 2021, ora 22:46
2883 citiri

Formatia CFR Cluj a castigat, cu scorul de 2-1 (1-0), meciul sustinut, joi, pe teren propriu, in compania echipei FC Viitorul, in etapa a XXI-a a Ligii I

Pentru CFR Cluj au marcat Itu, in minutul 31, si Hoban, in minutul 90+2, iar pentru FC Viitorul a punctat Dobrosavlevici '52.

CFR Cluj: Balgradean - C. Manea, Vinicius, Burca, Camora - Itu (Carnat '72), Hoban, Paun - M. Pereira (L.Aurelio '72), Rondon (Chipciu '86), Costache (Debeljiuh '64). Antrenor: Edward Iordanescu

FC Viitorul: Cabuz - Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc - C. Matei, Artean, Ciobanu (Babunski '78) - Gradinaru (Gaztanaga '55), G. Ganea (Andronache '78), Ely Fernandes (Pitu '60). Antrenor: Catalin Anghel

Cartonase galbene: Itu '35, Camora '74 / Benzar '56

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, ajutat de Vasile Marinescu si Ovidiu Artene, iar rezerva a fost Florin Marcu.

Observator a fost Ioan Onicas.

Mircea Rednic are doar o victorie la FC Viitorul, 2-1 cu Hermannstadt.

VIDEO Ianis Hagi, omul zilei in Scotia dupa golul fabulos marcat pentru Rangers. "A avut o scanteie stralucitoare"Gol Ianis Hagi. FOTO: Facebook / Rangers FC

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...