CFR Cluj invinge la Bistrita

Vineri, 12 Septembrie 2008, ora 19:06
1481 citiri

Campioana Romaniei a reusit sa obtina toate cele trei puncte in intalnirea cu echipa lui Ioan Ovidiu Sabau, dupa o partida disputata.

Dupa un inceput curajos al CFR-ului, cu cateva ocazii la poarta lui Tatarusanu, jucatorii Gloriei au fost cei care au reusit deschiderea scorului, prin golul marcat de Borbely. Echipa din Gruia nu a dezarmat si, in ultimele minute ale primei reprize, Didi a reusit egalarea.

Si in a doua repriza tot jucatorii CFR-ului au fost cei care au avut initiativa, astfel ca, in minutul 69 al meciului, Panin a inchis tabela, dupa o noua gafa a defensivei bistritene.

Dupa acest meci, clujenii acumuleaza 11 puncte urcand, cel putin pana la disputarea partidelor de sambata si duminica, pe locul 6 in clasamentul Ligii I.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...