CFR Cluj s-a impus dramatic la Brasov

Luni, 31 Octombrie 2011, ora 23:29
2920 citiri

CFR Cluj a obtinut o victorie dramatica in ultimul meci al etapei cu numarul 12 din Liga 1, ardelenii impunandu-se cu scorul de 2-1 pe terenul lui FC Brasov.

"Stegarii" au deschis scorul in repriza secunda, Cristescu marcand in minutul 66 un gol superb, cu o "scarita de efect.

Clujenii au reusit sa revina spectaculos pe tabela de marcaj in minutele de final. Celestino a restabilit egalitatea in minutul 80 cu o "torpila" de la 30 de metri iar golgheterul Weldon a adus victoria in minutul 89.

In urma acestui rezultat, CFR-ul a urcat pana pe pozitia secunda in clasament, la numai un punct in spatele liderului Dinamo, echipa pe care o va intalni in etapa urmatoare.

Echipe de start:

FC Brasov: Felgueiras - Velayos, Machado, L. Munteanu, Cr. Ionescu - Mateiu, Viveiros, Paez, Chipciu - M. Cristescu, Buga

Rezerve: Godinho, Majernik, Hugo de Sousa, Moutinho, Hadnagy, Kanu, Stinga

Antrenor: Daniel Isaila

CFR Cluj: Beto - Panin, Piccolo, Nuno Diogo, Camora - G. Muresan, Renan Garcia - Sougou, Peralta, Bastos - Weldon

Rezerve: Minca, Kapetanos, Nicoara, Hora, I. Rada, Celestino, Rui Pedro

Antrenor: Jorge Costa

Ciucă, despre atacul Iranului asupra Israelului: „O situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii. Potenţialul de escaladare este foarte mare”
Nicolae Ciucă, preşedintele Senatului a declarat marţi, 16 aprilie, despre atacul Iranului asupra Israelului că a fost şi e o situaţie care generează atenţia tuturor liderilor lumii, pentru...
Coaliția nu renunță, ”în acest moment”, la Cătălin Cîrstoiu. De ce spune PNL că nu îl poate susține pe Cristian Popescu Piedone la Capitală
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat marţi, 16 aprilie, că, în acest moment, la nivelul coaliţiei s-a menţinut decizia ca medicul Cătălin Cîrstoiu să fie candidatul coaliţiei la...
#cfr cluj victorie dramatica, #brasov invinsa cfr cluj, #rezultate Liga 1 , #Liga I