Liga 1: Remiza electrizanta intre CFR Cluj si Petrolul

Duminica, 02 Septembrie 2012, ora 22:45
2588 citiri

CFR Cluj si Petrolul Ploiesti au oferit cel mai spectaculos meci din aceasta etapa. Cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-un meci in care scorul putea lua proportii.

Prahovenii au inceput curajos, iar dupa 12 minute au preluat conducerea. Bokila a scapat singur spre poarta, a tras puternic, iar Felgueiras a fost batut cu usurinta.

Grecul Pantelis Kapetanos a readus bucuria la Cluj in minutul 28, cu o lovitura de cap, iar spectacolul a continuat dupa pauza.

Capitanul ardelenilor, Ricardo Cadu, a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 59, iar peste doua minute si-a bagat mingea in propria plasa.

Ardelenii au continuat sa atace si au izbutit egalarea cu 12 minute inainte de final, cand centrarea lui Gabi Muresan l-a pacalit pe Hamutovsky.

Finalul a adus un adevarat asalt la poarta Petrolului, insa in cele din urma meciul s-a terminat la egalitate, 2-2.

C.M.

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...