Remiza nebuna la debutul lui Andone la CFR Cluj

Vineri, 13 Aprilie 2012, ora 22:20
3095 citiri

Ioan Andone a debutat cu stangul pe banca echipei CFR Cluj, ardelenii terminand la egalitate, scor 1-1, in deplasare cu Petrolul Ploiesti.

Umiliti in derbiul cu Rapid si cu un nou antrenor pe banca, in persoana lui Ioan Andone, ardelenii s-au trezit cu greu din pumni la Ploiesti.

Trupa lui Gigi Multescu a inceput in forta meciul, iar Hamza a ratat prima sansa in minutul 11, cand, ramas singur cu Beto, a sutat peste.

"Lupii" au continuat sa preseze, in timp ce CFR nu a fost capabila de o replica pe masura. Doar norocul i-a salvat pe ardeleni in minutul 30, cand Linares a tintit transversala.

Inevitabilul s-a produs insa in minutul 38, cand Younes Hamza a transormat fara probleme o lovitura de la 11 metri, in urma careia Camora a fost eliminat.

Chiar si dupa marcarea golului, CFR nu si-a revenit prea usor, iar Petrolul a ratat cateva ocazii uriase.

Prahovenii au avut inca o bara in partea secunda, dupa o ora de joc, cand devierea lui Mustivar a lovit laterala.

Loviti de ghinion, petrolistii s-au vazut egalati zece minute mai tarziu, Ronny invingandu-l pe Hamutovski dupa o pasa a lui Sougou.

Finalul a fost la fel de aprig, insa nicio echipa nu a putut sa inscrie, astfel ca meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ramane prima in Liga 1, cu 52 de puncte, dar Steaua si Dinamo pot veni la trei puncte in spatele ei.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Andone debuteaza la CFR Cluj, #rezultat Petrolul CFR Cluj, #Cronica Petrolul CFR Cluj , #Liga I