Liga I: CFR Cluj a invins pe Victoria Branesti

Luni, 02 August 2010, ora 22:20
1686 citiri

CFR Cluj a obtinut a doua victorie consecutiva in Liga I, elevii lui Mandorlini trecand cu scorul de 2-0 de nou-promovata Victoria Branesti.

Ilfovenii au venit in Gruia cu gandul la un rezultat mare, astfel ca s-au organizat bine in defensiva si au incercat sa dea lovitura pe contraatac. Prima parte a disputei a fost destul de terna, lipsita de faze cu adevarat spectaculoase, ardelenii incercand sa desfaca apararea Branestiului.

Meciul a fost "rezolvat" in repriza a doua, in doar 3 minute. Gabi Muresan a deschis scorul in minutul 61, cu un sut puternic, iar Dani, ajutat de devierea lui Culio, a dublat avantajul de pe tabela in minutul 64.

CFR Cluj a castigat ultima partida a rundei a doua din Liga I si se alatura grupului de echipe cu numar maxim de puncte, Dinamo, Steaua, Otelul si FC Brasov.

Iata cele doua echipe:

CFR CLUJ 4-3-1-2: Claro - Panin, Piccolo, Cadu, Leonardo - Kivuvu, Muresan, Culio - Deac - Kone, Bjelanovici.

Rezerve: Stancioiu, Alcantara, Tony, Dani, Traore, Dica, Hora.

Antrenor: Andrea Mandorlini.

Victoria Branesti 4-4-2: Cernea - Maghici, Bar, Velicu, Nicola - Popa, Chirita, Olariu, Nicoara - Simion, Oprea.

Rezerve: Bordeanu, Marincau, Zuluf, Novac, Prodan, Ispir.

Antrenor: Ilie Stan.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...