Pandurii obtin o remiza pe terenul campioanei

Sambata, 30 Mai 2009, ora 19:18
619 citiri

CFR Cluj si Pandurii Tg.Jiu au incheiat la egalitate, scor 1-1, intr-o partida contand pentru etapa a 33-a a Ligii I.

Fara nici o grija pe final de sezon, Pandurii au inceput dezinvolt partida de la Cluj si au ingramadit formatia feroviara in propria jumatate. Presingul s-a dovedit a fi util, iar gorjenii au deschis scorul in minutul 32, prin Martinovici, care a marcat printr-o lovtiura de cap in urma unui corner executat de Tiago.

Un moment de sclipire a lui Yssouf Kone a adus egalarea pentru feroviari. Scapat singur spre poarta lui Stanca, ivorianul l-a executat pe goalkeeperul gorjean de la 16 metri.

Repriza secunda a fost dominata de formatia campioana, cu foarte mici exceptii, insa elevii lui Conceicao nu au reusit sa puncte decisiv, fiind nevoiti sa se multumeasca cu un singur punct, pe teren propriu.

In urma remizei, CFR Cluj isi pastreaza pozitia a 4-a in clasament, cu 59 de puncte, in timp Pandurii stationeaza pe locul al 11-lea cu 40 de puncte.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...