Un nou pas gresit al CFR-ului

Vineri, 29 August 2008, ora 23:45
2783 citiri

Campioana editiei trecute a Ligii I, CFR Cluj, a facut, vineri seara, un nou pas gresit.

Clujenii au remizat, scor 0-0, pe teren propriu, cu Poli Iasi, intr-un meci din cadrul etapei a VI-a a Ligii I.

Meciul i-a avut pe clujeni in permanenta la timona, insa nici iesenii nu s-au lasat mai prejos, avand cateva bune oportunitati de a pleca acasa cu toate cele trei punte.

Cu siguranta cea mai mare ocazie de gol a fost cea din minutul 90+3, cand Tanasa a ratat singur cu Stancioiu, trimitand mingea mult peste poarta.

In finalul meciului, suporterii prezenti la meci i-au scandat lui Ioan Andone minute in sir "Demisia!".

Dupa sase etape, CFR Cluj are doar 8 puncte, iar fanii si conducatorii clubului nu sunt deloc multumiti de prestatia echipei antrenate de Ioan Andone.

Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....
Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...