Antrenorul lui CFR Cluj pune tunurile pe arbitri: Multi sunt vai mama lor, mi-e greata! Daca taci esti prost

Sambata, 17 Decembrie 2016, ora 16:59
3003 citiri

Antrenorul celor de la CFR Cluj, Vasile Miriuta, a comentat in termeni duri arbitrajul din partida pierduta sambata in fata Voluntariului, scor 1-2.

Golul victoriei a fost marcat de ilfoveni dintr-o pozitie de ofsaid, la ultima faza a meciului, dupa ce CFR Cluj a fost egalata din penalti in minutul 86. Miriuta l-a atacat dur pe seful Comisiei Centrale a Arbitrilor, grecul Kyros Vassaras.

"Sunt greseli mari de arbitraj. Am fi avut mai multe puncte, dar cu ajutorul arbitrajului, am pierdut puncte azi. Am facut o prima repriza buna. In a doua puteam inchide jocul.

Din pacate, s-a intamplat ce s-a intamplat... Acel 11 metri... Vad ca, in tara asta, care striga mai tare are dreptate. Dupa, un gol din ofsaid in minutul 95.

Pana acum, tot am tacut din gura, dar vad ca in tara asta, daca taci esti prost. Ala a fost 11 metri? Ofsaid un metru si nu ridici? Sa ne mai lase si ala care conduce arbitrajul! Mi-e si greata sa-i mai dau numele!

E lipsa de valoare. Avem cativa arbitri buni. Restul, e vai de mama lor. Imi pare rau ca se lasa si Cristi Balaj", a spus Miriuta, citat de Digi Sport.

Dupa acest meci, CFR Cluj incheie anul pe locul 6, cu 30 de puncte, in timp ce Voluntariul ajunge la 25 si urca pe locul 9. Cu 5 etape inainte de finalul sezonului regulat, ilfovenii sunt despartiti de play-off de doar 5 puncte.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Vasile Miriuta arbitri, #Miriuta critica arbitraj, #Miriuta ofsaid gol Voluntari, #Voluntari invins CFR Cluj, #Voluntari CFR Cluj ofsaid , #meciuri