CFR Cluj invinge Lazio Roma in grupele Europa League

Joi, 19 Septembrie 2019, ora 21:45
21338 citiri

CFR Cluj a obtinut o victorie mare in prima etapa a grupelor Europa League, scor 2-1, in meciul cu italienii de la Lazio Roma.

Dan Petrescu a inceput aceasta partida ultra-defensiv, iar italienii au profitat de acest lucru si au pus rapid stapanire pe joc.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 25, cand Bastos a reluat cu genunchiul din cativa metri, dupa o lovitura de la coltul terenului.

CFR Cluj a reactionat cu greu, dar chiar si asa la pauza s-a intrat la egaliate, Ciprian Deac reusind sa egaleze din penalti in minutul 41.

La pauza, Dan Petrescu a mutat si l-a trimis pe golgheterul Omrani in locul lui Traore, iar CFR Cluj a aratat o fata complet diferita in partea secunda.

Omrani a scapat singur spre poarta in minutul 52, dar a sutat putin pe langa, spre disperarea lui Dan Petrescu.

CFR Cluj a continuat insa sa preseze si sa fie tot mai ofensiva, iar golul de 2-1 a venit in minutul 75. Omrani a sutat in transversala, mingea i-a revenit si, dupa o faza incalcita, a reusit sa inscrie.

Ardelenii au avut astfel un start excelent in grupele Europa League si conduc in grupa E, cu 3 puncte. In cealalta partida din grupa, Rennes si Celtic au terminat la egalitate, scor 1-1.

Etapa urmatoare, CFR Cluj se va deplasa la Celtic, pe 3 octombrie de la ora 22:00, iar Lazio va primi vizita lui Rennes.

CFR CLUJ - LAZIO 2-1

90+4 - Final de meci!

90 - 4 minute suplimentare.

90 - Sansa mare pentru Lazio, dar Arlauskis scoate excelent la sutul lui Cataldi din sase metri!

90 - Schimbare CFR Cluj: Golofca intra in locul lui Deac.

86 - Arlauskis vede cartonasul galben.

84 - Schimbare CFR Cluj: Culio intra in locul lui Paun.

80 - Schimbari Lazio: Lulic si Adekanye intra in locul lui Jony si al lui Bastos.

75 - GOL CFR CLUJ!!! Omrani inscrie dupa o faza incalcita, in care a tras mai intai in transversala, iar apoi mingea i-a revenit si a bagat-o in plasa!!!

74 - Cestor intervine excelent si il blocheaza in careu pe Correa.

70 - Cartonas galben pentru Cataldi.

67 - Schimbare Lazio: Cataldi intra in locul lui Berisha.

64 - Ce ocazie! Arlauskis scoate excelent la un sut puternic trimis din afara careului de Vavro!

57 - Omrani suteaza din 25 de metri, insa mingea se duce mult peste poarta.

52 - Ce ocazie!!! Omrani scapa singur spre poarta, dar trage din 14 metri pe langa!! Dan Petrescu e un car de nervi pe margine!

50 - Bordeianu ia o actiune pe cont propriu, dar sutul sau este blocat.

46 - Se reia jocul!

Schimbare CFR Cluj: Omrani intra in locul lui Traore.

45 - Pauza!

41 - GOL CFR CLUJ!!! Deac inscrie fara emotii din penalti!

40 - PENALTI PENTRU CFR CLUJ!!! Djokovici e tinut in careu! Leiva vede cartonasul galben!

37 - CFR Cluj e fara replica pana in acest moment, Lazio domina copios meciul.

31 - Ce ocazie!!! Lazzari scapa singur in careu, dar sutul sau se duce peste poarta!

25 - GOL LAZIO!!! Bastos deschide scorul pentru italieni cu o reluare din fata portii cu genunchiul, dupa o lovitura de la coltul terenului!

21 - Se joaca mai mult la centrul terenului, CFR Cluj nu se poate apropia periculos de poarta italienilor pana in acest moment.

16 - Correa suteaza din afara careului, insa mingea se duce peste poarta.

11 - Ce ocazie!!! Arlauskis scoate senzational la o lovitura de cap trimisa de Milinkovici-Savici din sase metri!

7 - Un prim atac al italienilor, insa mingea ajunge fara emotii in bratele lui Arlauskis dupa o pasa gresita.

2 - Paun primeste in careu intr-o pozitie buna, dar nu reuseste sa traga la poarta.

1 - A inceput meciul!

CFR Cluj: Arlauskis - Peteleu, Burca, Boli, Cestor, Camora - Bordeianu, Djokovic, Paun - Traore, Deac

Rezerve: Fernandez, Pascanu, Luis Aurelio, Omrani, Susic, Culio, Golofca

Lazio: Strarkosha - Vavro, Acerbi, Bastos - Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Berisha, Jony - Correa, Caicedo

Rezerve: Proto, Luis Felipe, Patric, Parolo, Lulic, Cataldi, Adekanye

In celalalt meci din grupa E are loc meciul dintre Rennes si Celtic.

Meciul este televizat de Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#CFR Cluj Lazio, #CFR Cluj Lazio LIVE, #CFR Cluj Lazio direct, #televizare CFR Cluj Lazio, #cine transmite CFR Cluj Lazio , #meciuri