CFR Cluj a invins-o dramatic pe CSU Craiova, in playoff-ul Ligii 1

Sambata, 05 Mai 2018, ora 22:39
16460 citiri

CFR Cluj a castigat la limita, scor 1-0, partida jucata sambata seara, pe teren propriu, cu CSU Craiova, in etapa cu numarul 8 a playoff-ului Ligii 1.

Unicul gol al meciului a fost reusit de fundasul Camora, in minutul 76, cu un sut frumos de la marginea careului.

Atacantul brazilian Gustavo a ratat apoi o lovitura de la 11 metri in prelungiri, iar CFR Cluj a jucat cu om in minus din minutul 83, cand fundasul Kevin Boli a vazut direct cartonasul rosu.

CFR Cluj si CSU Craiova au oferit o partida spectaculoasa, cu multe ocazii de gol si cu un ultim sfert de ora de-a dreptul incendiar.

Aparatorul stanga portughez Camora a deschis scorul in minutul 76, cu un sut de la marginea careului, usor deviat.

Apoi, in minutul 83, Kevin Boli a intrat cu talpa direct pe tibia lui Popov si a fost trimis la cabine de arbitrul Marius Avram.

In prelungirile intalnirii, centralul a aratat punctul cu var dupa o interventie imprudenta a lui Djokovic asupra lui Gustavo, insa atacantul brazilian al oltenilor a executat slab, iar Arlauskis a respins.

Scorul final a fost 1-0 si CFR Cluj urca pe primul loc in clasamentul playoff-ului Ligii 1, cel putin pana luni, cand FCSB joaca in Copou, cu CSM Poli Iasi.

Clasamentul la varf in acest moment:

1. CFR Cluj - 44 puncte (8 jocuri)

2. FCSB - 43 puncte (7 jocuri)

3. CSU Craiova - 35 puncte (8 jocuri)

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre CFR Cluj si CSU Craiova, din cadrul etapei cu numarul 8 a playoff-ului Ligii 1.

Desfasurarea partidei:

min.90+4 - FINALUL MECIULUI

min.90+3 - RATARE! Arlauskis apara penaltiul executat slab de Gustavo!

min.90+1 - PENALTY CSU CRAIOVA! Djokovic are o intrare imprudenta asupra lui Gustavo si Marius Avram arata punctul cu var!

min.90 - Vom avea 4 minute de prelungiri.

min.88 - Manea respinge in extremis din fata lui Popov.

min.83 - CARTONAS ROSU CFR CLUJ! Kevin Boli are o interventie dura asupra lui Popov si vede direct cartonasul rosu!

min.80 - Mangia il scoate pe Mitrita si il introduce pe Glavina.

min.76 - GOOOL CFR CLUJ!!! Camora marcheaza cu un sut frumos de la marginea careului!!!

min.73 - Dan Petrescu epuizeaza schimbarile: iese Mailat, intra Costache.

min.67 - Schimbare si la CSU Craiova: intra Gustavo, iese

min.62 - Dubla schimbare la CFR Cluj: intra Omrani si Ionita, iese Tucudean si Hoban.

min.56 - Fundasul Boli trimite putin pe langa poarta.

min.52 - Mitrita suteaza putin peste poarta dintr-o lovitura libera de la peste 30 de metri.

min.46 - Schimbare la CSU Craiova: iese Screciu, intra Popov.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

-----------------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.41 - Hoban reia cu capul peste poarta oaspetilor.

min.33 - Djokovic trimite cu capul putin pe langa poarta Craiovei, dupa o centrare a lui Vinicius.

min.29 - Popescu e atent si respinge la un sut-centrare inselator al lui Manea.

min.22 - Dimitrov e izbit de minge si am fost la un pas sa asistam la un autogol.

min.20 - Mailat primeste de la Culio, dar rateaza sutul dintr-o pozitie buna.

min.19 - Culio reia cu capul putin pe langa poarta oltenilor.

min.9 - Ce ocazie! Mitrita tirmite milimetric pe langa poarta cu un sut de la marginea careului.

min.7 - Ferreira respinge la o centrare periculoasa a aceluiasi Mailat.

min.3 - Mare ocazie pentru CFR Cluj! Mailat ramane singur cu Popescu, insa sutul acestuia e blocat de goalkeeperul craiovenilor! Mingea ii sare la Deac, care o trimite apoi cu capul in bara!

ora 20:47 - STARTUL MECIULUI

INFO: Partida se joaca la Cluj si poate fi vizionata in direct la TV pe posturile Digi Sport 1, Telekom Sport 1 si Look TV.

INFO: Inaintea acestui meci, CFR Cluj ocupa locul 2 in clasamentul din playoff-ul Ligii 1, cu 41 de puncte, in timp ce CSU Craiova se afla pe pozitia a 3-a, cu 35 de puncte.

ECHIPELE:

CFR CLUJ: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Djokovic, Hoban, Culio - Deac, Tucudean, Mailat.

Antrenor: Dan Petrescu.

CSU CRAIOVA: Popescu - Screciu, Kelic, Ferreira - Dimitrov, Zlatinski, Mateiu, Bancu - Andre Santos, Baluta, Mitrita.

Antrenor: Devis Mangia

Arbitru: Marius Avram.

Ciolacu susține că ”are un plan” ca România să intre în Schengen și terestru: ”Trebuie însă ca interesul naţional să primeze în faţa orgoliilor politice”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, vineri, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timişoara, că dă asigurări că că avem un plan pentru ca, până la sfârşitul anului, să avem o...
Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...
#rezultat meci CFR Craiova, #CFR castigat meci Craiova, #LIVE meci CFR Craiova, #CFR Cluj CSU Craiova , #meciuri