Cartu matura cu jucatorii CFR-ului

Duminica, 19 Septembrie 2010, ora 21:37
2755 citiri

Antrenorul echipei CFR Cluj, Sorin Cartu, nu a avut mila de elevii sai la conferinta de presa pe care a sustinut-o dupa meciul cu FCM Targu Mures.

"E un rezultat total nedrept ce arata fata urata a fotbalului, cel putin pentru noi. Nu avea voie sa se intample asa ceva. Pentru cinci, sase minute de brambureala... sunt consternat. Nu stiu cum se pot intampla astfel de lucruri la o echipa cu mare maturitate. Am avut o prima repriza foarte buna si la maturitatea echipei trebuia sa ne revenim si sa castigam, cu toate problemele, chiar daca nu o faceam la scor.

Nu vreau sa zic public cine m-a dezamagit, le-am spus-o acum in vestiar. La anumiti jucatori nu le inteleg prezenta aici. Exista un jucator care nici la Pandurii nu ar fi prins lotul. Tot meciul a fost stricat de doua greseli in ultimele minute. Nu vreau sa ma leg de arbitraj, dar asistentul i-a cam dat peste cap pe jucatori in finalul meciului, iar Stanga trebuia sa primeasca al doilea cartonas galben si sa fie eliminat. Echipa are jucatori de valoare si putem recupera, suntem abia la inceputul campionatului", a spus Sorin Cartu.

FCM Targu Mures a reusit sa produca una dintre cele mai mari surprize din acest campionat, impunandu-se pe terenul celor de la CFR Cluj, scor 2-1.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...