Arbitrul Kovacs a petrecut in club alaturi de sefii lui CFR Cluj dupa meciul cu Dinamo

Duminica, 19 Octombrie 2008, ora 08:12
1675 citiri

Arbitrul meciului dintre CFR Cluj si Dinamo, Istvan Kovacs, a petrecut impreuna cu oficialii campioanei intr-un club din Cluj in noaptea dupa derby-ul castigat de echipa antrenata de Maurizio Trombetta, scor 1-0.

Istvan Kovacs a avut o prestatie slaba in meciul de vineri seara, care i-ar putea aduce cateva etape bune de suspendare. Din acest motiv, "centralul" din Carei a decis sa isi inece amarul alaturi de oficialii lui CFR Cluj, potrivit ProSport.

Totusi, arbitrului nu i se pare nimic anormal in a se distra cu sefii campioanei. "Da am fost in club, impreuna cu restul brigazii, invitati de un prieten din Cluj. Probabil ca au fost si oficiali ai CFR-ului, pentru ca sediul clubului lor se afla in apropierea clubului dar, n-am stat la masa cu ei si nici nu ne-am intretinut. Pe unul dintre ei i-am vazut doar intamplator, in timp ce mergeam la baie. Oricum, nu vad nimic anormal in a merge sa ma distrez", s-a aparat Kovacs.

Presedintele CCA, Gheorghe Constantin, a sarit in apararea arbitrului, dar Cristi Borcea spumega."Probabil ca omul era bucuros, doar isi indeplinise misiunea la meciul cu noi. Sa-i fie de bine ! De acum incolo, dupa fiecare meci castigat de Dinamo voi merge si eu cu arbitrii in discoteca. Sa vad daca mai zice cineva ceva!", a comentat Cristi Borcea.

Istvan Kovacs nu a acordat doua penalty-uri pentru CFR Cluj, nu a eliminat un jucator al gazdelor si nu a acordat o lovitura libera foarte clara de la 20 de metri de poarta lui Stancioiu, in favoarea lui Dinamo.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...