CeFeRicire, Clujul este egala lui Chelsea

Miercuri, 01 Octombrie 2008, ora 23:35
8995 citiri

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a facut un meci extraordinar in compania lui Chelsea Londra, cu care a terminat la egalitate, scor 0-0.

Partida a inceput sub semnul echilibrului, ambele echipe fiind foarte atente in faza defensiva, in atac rezumandu-se la cateva suturi de la distanta. Prima actiune periculoasa a gazdelor a avut loc in minutul 23, cand Dubarbier a driblat frumos in careul englezilor, insa a intarzia pasa sia fost deposedat.

Chelsea a replicat timid, prin sutul lui Obi MIkel, retinut usor de Stancioiu. Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a apartinut lui Pereira, care a patruns frumos spre poarta lui Cech, insa sutul sau a trecut putin pe langa poarta.

In repriza a doua Scolari a fortat, introducandu-l pe Anelka, insa englezii nu au fost periculosi. Mai mult, Drogba s-a accidentat in minutul 56 si a fost inlocuit.

Finalul partidei a fost unul incendiar, ocaziile au fost la ambele porti. CFR-ul a lovit bara, la sutul lui Trica! A urmat apoi ocazia uriasa a lui Pereira, al carui sut a fost respins greu in corner de Cech.

Englezii au ratat si ei ocazii mari prin Anelka si Belletti, insa meciul s-a terminat la egalitate. Partida CFR Cluj - Chelsea Londra a fost transmisa in format LIVE Text pe Ziare.com. Mai jos, aveti comentariul meciului.

Desfasurarea meciului:

Finalul partidei!

Min.90 Lampard suteaza putin pe langa poarta!

Min.88 Anelka trimite peste poarta din 6 metri!

Min.86 Pereira a patruns extraordinar in careul lui Chelsea insa sutul sau a fost respins de Cech!

Min.84 Belletti suteaza bine, din unghi, insa mingea trece peste poarta

Min.79 BARA CFR! Trica suteaza de la 17 metri in bara portii lui Cech!

Min.58 Belleti intra in locul lui Drogba, care nu mai poate continua meciul

Min.56 De Souza repinge foarte bine din fata lui Drogba, accidentandu-l pe ivorian

Min.53 Muresan si-a incercat din nou norocul cu un sut de la mare distanta

Min.50 Nou-intratul Anelka este blocat foarte bine de Cadu

Min.48 Muresan a sutat bine din lovitura libera, dar Cech a retinut cu siguranta.

Min.46 A inceput repriza secunda

___________________________

Finalul primei parti.

Min.44 Centrare a lui lampard respinsa greu de apararea lui CFR.

Min.40 Lovitura libera executat de Lampard, insa Drogba a luftat de la marginea careului

Min.39 Alex primeste cartonas galben dupa ce l-a faultat pe Kone

Min.35 Cea mai mare ocazie a meciului! Pereira a patruns pe partea stanga si a sutat periculos spre poarta lui Cech.

Min.33 Lovitura libera executata de Dubarbier in zidul englezilor.

Min.27 Trica a ratat voleul din careul advers, dupa o pasa superba primita de la Culio

Min.24 Stancioiu retine sutul lui Obi Mikel

Min.23 Actiune buna a lui Dubarbier in careul advers, insa pana la urma pierde balonul

Min.17 Chelsea s-a instalat in jumatatea CFR-ului

Min.12 Sut al lui Trica, mult peste poarta.

Min.10 Contraatac bun al CFR-ului, insa Culio a gresit pasa decisiva

Min.7 Cadu intervine excelent in propriul careu si il deposedeaza pe Ballak!

Min.6 Kone a driblat un fundas englez dar a sutat mult peste poarta de la 30 de metri

Min.5 Kallou suteaza slab de la 18 metri si Stancioiu retine

Min.3 Dubarbier a scapat spre poarta lui Cech, dar portarul a iesit din careu si a respins

Min.1 A inceput partida

Echipele probabile:

CFR Cluj: Stancioiu - Tony, Galiassi, Cadu, Pereira - Culio, Muresan, Dani, Dubarbier - Kone, Trica

Chelsea Londra: Cech - Bosingwa, Alex, Terry, Bridge - Obi Mikel, Kalou, Ballack, Lampard, Malouda - Drogba

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO