CFR Cluj a pierdut din nou cu Bordeaux (Video)

Marti, 04 Noiembrie 2008, ora 23:35
4748 citiri

Campioana Romaniei a pierdut clar si a doua partida cu Bordeaux, din Grupa A a Ligii Campionilor, scor 1-2.

Partida a inceput prudent, ambele echipe jucand temator. Totusi, in minutul 7 francezii deschid scorul prin vedeta lor, Gourcuff.

Clujenii nu acuza socul primirii golului si se arunca in atac. Egalarea vine dupa doar 3 minute, Dani inscriind din pasa lui Kone.

Meciul are ritm in continuare, francezii avand un plus la posesie. In minutul 23 Fernando suteaza bine de la distanta, putin pe langa poarta. Cea mai mare ocazie a primei reprize apartine gazdelor, Chalme respingand de pe linia portii in minutul 26.

Golul de 2-1 vine in minutul 38, brazilianul Wendel marcand in urma unuei lovituri libere executata perfect.

Repriza secunda aduce mai putin fotbal, cei 22 de jucatori avand o viteza in minus. Peralta rateaza incredibil din 10 metri si campionii incep sa se precipite.

In finalul meciului francezii au preferat sa se apere si sa contraatace periculos. Dubardier suteaza foarte bine dar portarul Valverde respinge in corner. Ultimele doua ocazii au apartinut lui Bordeaux. Mai intai Obertan este blocat de Stancioiu pentru ca in prelungiri bara sa-l salveze pe goalkeeperul roman.

Scor final, CFR Cluj - Bordeaux 1-2 si ardelenii cad pe locul 4 in grupa. Partida a fost transmisa in format LIVE Text pe Ziare.com. Mai jos aveti comentariul meciului.

Desfasurarea meciului:

Finalul meciului

Min.92 BARA Bordeaux! CFR-ul are noroc in finalul meciului scapand de golul 3!

Min.89 Culio cade in careul advers insa nu se acorda lovitura de la 11 metri

Min.87 Stancioiu respinge excelent un sut al lui Chalmakh

Min.84 Culio incearca un sut din unghi insa mingea iese in aut!

INFO: Chelsea reduce din diferenta la Roma, scor 3-1

Min.80 Dubarbier suteaza excelent insa portarul lui Bordeaux respinge in ultima clipa!

INFO: Roma se dezlantuie si are 3-0 in fata lui Chelsea

Min.58 Ocazie CFR! Peralta nu reuseste sa inscrie de la 12 metri.

Min.39 Diawara primeste cartonas galben

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Bordeaux! Wendel inscrie in urma lovituri libere executata superb!

Min.36 Mingea sta mai mult la mjlocul terenului, nicio echipa nu reuseste sa-si creeze ocazii periculoase

INFO: AS Roma conduce cu 1-0 pe Chelsea in celalalt meci al grupei

Min.29 Planus suteaza de la distanta, mult pe langa poarta

Min.26 Mare ocazie CFR! Francezii resping de pe linia portii!

Min.26 Dubarbier este blocat in careul francezilor!

Min.23 Fernando suteaza de la 20 de metri, foarte aproape de poarta lui Stancioiu

Min.20 Wendel vede si el cartonasul galben pentru un fault

Min.19 De Sousa reia cu capul peste poarta adversa

Min.17 Gourcuff primeste un cartonas galben pentru simulare

Min.13 Bordeaux revine in atac si preseaza in jumatatea clujenilor

Min.10 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CFR CLUJ! Dani marcheaza din recentrarea lui Kone!

Min.7 GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Bordeaux! Gourcuff deschide scorul!

Min.5 Ocaziile importante lipsesc. Bordeaux pare mai insistenta in atac

Min.1 A inceput meciul

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...