CFR Cluj, acuzata ca a castigat un nou meci cu ajutorul arbitrilor

Duminica, 29 August 2010, ora 09:53
2009 citiri

Presedintele Rapidului, Dinu Gheorghe, sustine ca CFR Cluj a castigat meciul cu Pandurii Targu Jiu datorita arbitrilor.

Dinu Gheorghe este nemultumit de faptul ca Gabi Muresan si Tony au scapat de eliminare, iar astfel vor putea evolua saptamana viitoare impotriva Rapidului.

"CFR a jucat mai bine decat Pandurii. Victoria a fost obtinuta in maniera a la Cluj. Gabi Muresan a fost iertat de un galben in prima repriza , iar in minutul 84 trebuia sa il ia pe al doilea. Tony trebuia sa ia galben la faza penalty-ului.

Cum se face ca arbitrii sunt slabi si gresesc numai impotriva CFR-ului? Culio trebuie sa ia rosu de sapte ori intr-un campionat. Ce sa inteleaga Muresan dupa arbitrajul din seara de sambata?", a spus Dinu Gheorghe la GSP TV.

CFR Cluj a castigat meciul cu Pandurii Targu Jiu, scor 2-1, dupa reusitele lui Emmanuel Kone si Hugo Alcantara.

C.M.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...