CFR Cluj castiga la limita la Chiajna si se distanteaza in fruntea Ligii 1

Sambata, 24 Noiembrie 2018, ora 20:29
3811 citiri

CFR Cluj s-a distantat din nou in fruntea Ligii 1 dupa ce s-a impus cu destul de multe emotii in deplasarea de la Chiajna.

Scorul final al partidei a fost 1-0, unul suficient pentru ca ardelenii sa plece acasa cu toate cele trei puncte.

Unicul gol a fost marcat de Djokovic, in minutul 23, acesta punctand cu o lovitura de cap din interiorul careului.

Victoria impotriva celor de la Concordia i-a costat destul de scump pe campioni, care il vor pierde pentru urmatoarele intalniri pe Culio, eliminat in prelungiri pentru cumul de cartonase.

In urma acestei victorii, CFR Cluj ajunge la 33 de puncte, cu cinci peste FCSB, care are insa un meci mai putin disputat.

ECHIPELE DE START

Concordia Chiajna: Alexandru Greab - Stefan Barboianu, Alexandru Albu, Andrei Marc, Nicusor Fota - Nicolas Gorobsov (cp), Andrei Prepelita - Razvan Gradinaru, Marian Cristescu, Dan Panait - Paul Batin.

Antrenor: Dorinel Munteanu.

CFR Cluj: Giedrius Arlauskis - Cristian Manea, Andrei Muresan, Paulo Vinicius, Mario Camora (cp) - Damjan Djokovic, Emmanuel Culio - Abdel Omrani, Ciprian Deac, Alexandru Paun - George Tucudean.

Antrenor: Antonio Conceicao

Arbitru: Sebastian Coltescu

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#CFR Cluj victorie Chiajna, #Liga 1 rezultate, #clasament Liga 1 , #stiri CFR Cluj