Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

CFR Cluj incheie turul cu o victorie previzibila

Sambata, 12 Decembrie 2009, ora 20:07
1406 citiri

CFR Cluj a incheiat turul printr-o victorie clara impotriva unei echipe de "jaloane" a celor de la Ceahlaul Piatra Neamt, cu scorul de 2-0.

Ardelenii nu au avut nicio problema in fata unei echipe care a venit la Cluj in postura de victima sigura, cu scopul de a nu primi prea multe goluri.

Cu o defensiva plina de probleme, Ceahlaul Piatra Neamt a incasat primul gol al meciului in minutul 21, cand Yssouf Kone, scapat singur, a sutat la coltul lung, fara nicio sansa pentru Lipitor.

Ocaziile la poarta moldovenilor au continuat, iar golul cu numarul doi a picat abia in minutul 57, tot Yssouf Kone fiind cel care a punctat printr-un sut superb in vinclu, din 14 metri.

Chiar daca gazdele au avut sansa sa mai inscrie pe final de meci, relaxarea si-a spus cuvantul si CFR Cluj a castigat doar cu 2-0.

Datorita acestui rezultat, CFR Cluj a ajuns la borna 34 in Liga I si ocupa primul loc cel putin pana duminica.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...