CFR Cluj se impiedica de Hermannstadt dupa un meci fantastic

Sambata, 02 Februarie 2019, ora 21:49
7980 citiri

CFR Cluj nu a reusit sa profite de pasul gresit facut de cei de la FCSB si s-a incurcat acasa de Hermannstadt.

Ardelenii n-au putut obtine decat o remiza, scor 1-1, la capatul unei partide in care au ratat cat pentru un campionat intreg.

Campioana in exercitiu a inceput partida cu Hermannstadt stiind ca o victorie o va distanta la 8 puncte in fruntea clasamentului, iar jucatorii lui Conceicao au aratat ca sunt constienti de importanta jocului.

A fost insa seara ratarilor uriase, iar "feroviarii" au dat un adevarat recital.

Pedro Moreira a scos un balon de pe linia portii, asta dupa ce portarul Cabuz avusese alte doua interventii bune pana atunci.

Si cum ocaziile se razbuna, Tatar a deschis scorul pentru sibieni in minutul 29, transformand impecabil o lovitura libera din afara careului.

Tucudean a fost imediat aproape de egalare, insa "foarfeca" sa de la 18 metri a fost scoasa peste transversala de Cabuz. Acelasi portar al lui Hermannstadt a aparat un penalti executat de Tucudean si a intervenit imediat la sutul lui Deac.

A venit minutul 63, cand Camora a luat la tinta bara, iar sutul lui Deac a fost scos de pe linia portii de catre sibieni, iar la Cluj se contura serios o surpriza uriasa.

Golgheterul Tucudean a salvat un punct cu golul din minutul 73, el pivotand frumos pe langa un adversar si marcand cu un sut plasat.

CFR-ul se incurca acasa si nu reuseste sa profite de pasul gresit al celor de la FCSB, astfel ca lupta pentru titlu din playoff se anunta extrem de interesanta.

Echipele de start

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Lang, Vinicius, Camora - Djokovici, Bordeianu, Deac - Paun, Tucudean, Omrani

Rezerve: Jesus, Peteleu, Hoban, Males, Petrila, Ionita II, Costache

Hermannstadt: Cabuz - Company, Dandea, Dalbea, I. Stoica, Tatar - Dumitriu, Da Silva Moreira, Sg. Popovici - Blanaru, Tsomou

Rezerve: T. Niga, Mijuskovici, Acsinte, Offenbacher, Jazvici, Lendric, P. Petrescu

Ciolacu laudă candidatura lui Firea la primărie: "Este cea mai bună alegere pentru bucureștenii care își doresc mai puțin spectacol"
După decizia luată în coaliția PSD-PNL de a retrage sprijinul pentru candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la primăria Capitalei, Marcel Ciolacu o prezintă pe Gabriela Firea ca cea mai bună...
Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
#CFR Cluj Hermannstadt rezultat, #Liga 1 rezultate, #meciuri rezultate Liga 1 , #stiri CFR Cluj