CFR Cluj si Alba Iulia remizeaza in meciul golurilor spectaculoase

Duminica, 01 Noiembrie 2009, ora 15:55
942 citiri

CFR Cluj si Unirea Alba Iulia au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci modest, care a lasat, totusi, o impresie placuta datorita celor doua goluri superbe reusite de ambele echipe.

Dupa calificarea in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, CFR Cluj cauta un nou succes, care i-ar fi asigurat prima pozitie in campionat pentru cel putin cateva ore.

Echipa lui Antonio Conceicao nu s-a regasit in prima repriza a meciului de la Alba Iulia, pe care a dominat-o steril, fara sa isi creeze prea multe sanse de a inscrie.

La 11 minute dupa pauza, clujenii au deschis scorul prin "perla" Traore, care a reluat spectaculos cu calcaiul din fata portii.

Clujenii s-au retras in defensiva dupa marcarea golului, iar acest lucru i-a costat. In minutul 89, capitanul gazdelor, Razvan Dalbea, a prins un sut fenomenal de la 30 de metri si a adus un punct echipei sale.

In urma acestui rezultat, CFR Cluj a acumulat 22 de puncte si a urcat temporar pe prima pozitie in clasament, in timp ce Alba Iulia a a ramas pe locul 15, cu 10 puncte.

Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...