CFR-ul lui Dan Petrescu a facut spectacol in etapa a 3-a si a urcat pe primul loc in Liga 1

Sambata, 29 Iulie 2017, ora 22:47
10740 citiri

CFR Cluj a castigat la scor intalnirea disputata sambata seara in etapa cu numarul 3 si a urcat pe prima pozitie in clasamentul Ligii 1.

Trupa pregatita de Dan Petrescu s-a impus cu 3-0 pe terenul celor de la Gaz Metan Medias.

Scorul a fost deschis in minutul 28, de argentinianul Culio, dintr-un penalti obtinut de Ciprian Deac, dupa un duel cu Zderic.

Peste alte 8 minute, Nouvier a primit de la Deac, dupa o greseala mare a lui Khubutia, si a marcat pentru 2-0.

Reusita cu numarul trei a venit la 15 minute de la startul reprizei secunde si i-a apartinut lui Urko Vera, cu o lovitura de cap.

In urma acestei victorii, echipa din Gruia a urcat pe locul 1 in clasamentul Ligii 1, cu 7 puncte, la egalitate cu surprinzatoarea FC Botosani.

De partea cealalta, Gaz Metan Medias ajunge pe ultimul loc, cu doar un punct strans in primele trei etape.

Gaz Metan Medias: Greab - Zderic, Khubutia, Perendija, Busu - Danci, Bic - Buziuc, Olaru, Popovici - Golubovici.

Antrenor: Cristi Pustai.

CFR Cluj: Vatca - Manea, Vinicius, Muresan, Camora - Culio, Hoban - Nouvier, Deac, Paun - Urko.

Antrenor: Dan Petrescu.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Cristian Tudor Popescu: "La acest congres, președintele PNL a fost reales: Klaus Iohannis"
Cristian Tudor Popescu este de părere că după Congresul PNL desfășurat sâmbătă, 25 septembrie, adevăratul câștigător este Klaus Iohannis, care a fost „reales președinte PNL”....
Marcel Ciolacu, după Congresul PNL: "Nu a fost un festival al democraţiei, a fost un festival al COVID-ului"
Marcel Ciolacu a declarat despre Congresul PNL de sâmbătă, 25 septembrie, că „nu a fost un festival al democraţiei, a fost un festival al COVID-ului” şi că a asistat la o ruşine...