CFR Cluj, eliminata de Sevilla din Europa League. Ardelenii au avut un gol anulat de VAR

Joi, 27 Februarie 2020, ora 23:53
22705 citiri

CFR Cluj a fost eliminata in 16-imile de finala din Europa League de FC Sevilla, dupa 0-0 pe terenul andaluzilor. CFR iese din competitie din cauza golului primit acasa.

Dupa 1-1 in meciul tur din Gruia, CFR Cluj a mers la Sevilla cu gandul sa faca un joc pragmatic si sa dea lovitura pe contraatac.

Andaluzii au dominat categoric prima repriza, dar CFR Cluj a avut trei momente bune in prelungiri, cand Djokovici, Paun si Boli au trecut pe langa gol.

In repriza secunda, scenariul s-a repetat, iar Sevilla s-a aflat din nou la carma jocului.

CFR Cluj a incercat sa dea lovitura in minutul 88, cand Adrian Paun a marcat cu un sut din afara careului, dar reusita a fost anulata pentru un hent comis de Traore, in urma consultarii reluarii VAR.

Din minutul 90, CFR Cluj a ramas fara un jucator, Bordeianu fiind eliminat.

Ardelenii se vor concentra de acum inainte pe Liga 1, competitie in care sunt favoriti sa castige al treilea titlu la rand.

FC SEVILLA - CFR CLUJ 0-0

90+6 - Final de meci!

90 - Bordeianu vede al doilea cartonas galben si e eliminat.

87 - Paun inscrie pentru CFR Cluj, dar reusita este anulata dupa consultarea reluarii VAR, pentru un hent al lui Traore!

84 - Schimbare CFR: Golofca intra in locul lui Omrani.

84 - Deac suteaza defectuos din marginea careului, mult peste poarta.

78 - Schimbare CFR: Rondon intra in locul lui Djokovic.

76 - Schimbare Sevilla: Navas iese si intra En-Nesyri.

73 - Djokovic vede cartonasul galben.

71 - Ocazie buna de gol pentru Sevilla, dar sutul lui Carlos se duce pe langa poarta.

67 - Schimbare Sevilla: Nolito intra in locul lui Suso.

61 - Paun trage de la mare distanta, portarul andaluzilor respinge in fata, dar Traore nu e pe faza.

59 - Deac vede cartonasul galben.

57 - Schimbare Sevilla: Banega intra in locul lui Jordan.

56 - Deac bate un corner, andaluzii resping fara emotii.

49 - Ocampos suteaza din unghi, dar mingea se duce mult pe langa poarta.

46 - Se reia jocul!

45+2 - Pauza!

45+1 - Ce ocazie!!! Boli trimite cu capul pe langa poarta dintr-o pozitie ideala dupa un corner batut de Deac!

45 - Paun trage periculos langa bara, mingea e scoasa in corner!

45 - Djokovici primeste in marginea careului, iar sutul sau e scos de sub bara de portarul andaluzilor.

44 - Jesus Navas vede cartonasul galben.

39 - CFR Cluj scapa din nou cu fata curata dupa un atac periculos al andaluzilor.

33 - Arlauskis respinge excelent la un sut trimis de Kounde din centrul careului! CFR se apara tot mai greu!

31 - Djokovici suteaza de la mare distanta in bratele portarului.

28 - Schimbare CFR Cluj: Boli intra in locul lui Burca.

26 - Prima mare ocazie a meciului! Fernando trage din marginea careului, mingea e deviata si se duce putin pe langa!

23 - Suso suteaza slab pe jos in bratele lui Arlauskis.

18 - Camora trage de la mare distanta in bratele portarului.

13 - Arlauskis iese bine si retine o centrare din partea dreapta.

8 - Sevilla are o posesie covarsitoare in startul meciului, CFR s-a asezat pe doua linii.

4 - Omrani cade in careul advers si cere penalti, dar jocul continua.

1 - A inceput meciul!

FC Sevilla: Bond - Navas, Kounde, Carlos, Reguilon - Jordan, Fernando, Gudelj - Suso, De Jong, Ocampos

Rezerve: Pastor - S. Gomez, Rony Lopes, Nolito, Banega, Escudero, En-Nesyri

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Burca, Vinicius, Camora - Bordeianu, Paun - Deac, Paun, Omrani - L. Traore

Rezerve: Sandomierski - Luis Aurelio, Boli, Golofca, Hoban, Cestor, Rondon

In meciul tur, scorul a fost 1-1.

Partida este televizata de Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport.

CFR Cluj a mai evoluat o singura data in 16-imile Europa League, fiind eliminata de Inter Milano.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Sevilla CFR Cluj, #Sevilla CFR Cluj LIVE, #Sevilla CFR Cluj direct, #CFR Cluj Live Europa League , #stiri CFR Cluj