CFR Cluj, invinsa de Astana in Liga Campionilor

Marti, 09 Iulie 2019, ora 17:55
24993 citiri

CFR Cluj a fost invinsa de formatia Astana (Kazahstan), scor 0-1, in prima mansa turului 1 preliminar din Liga Campionilor.

Dupa esecul din Supercupa Romaniei, CFR Cluj a inceput in jumatatea adversa la Astana si a avut cea mai mare ocazie de gol a primei reprize, prin Culio.

Fotbalistul argentinian a recuperat in careul advers, a ramas singur spre poarta, dar a tras insa alaturi dintr-o pozitie excelenta, in minutul 11.

Jocul in continuare a fost destul de inchis, intrucat CFR Cluj s-a grupat in fata propriului careu si a incercat sa obtina un 0-0.

Cei de la Astana au deschis insa scorul in minutul 68, cand Postnikov a profitat de o respingere gresita a lui Vinicius si a marcat din fata portii.

Pana la final, CFR putea egala, insa Omrani a reluat pe langa poarta goala in minutul 81.

Invingatoarea se va duela in turul doi cu israelienii de la Maccabi Tel Aviv, iar invinsa va merge in Europa League.

Mansa retur va avea loc miercurea viitoare, de la ora 21:00.

ASTANA - CFR CLUJ 1-0

90+6 - Final de meci!

90 - 6 minute suplimentare.

90 - Schimbare CFR: Luis Aurelio intra in locul lui Bordeanu.

87 - Inca o ocazie mare pentru Astana, dar sutul lui Rukavina e deviat in corner!

86 - Rotariu trage puternic, insa Arlauskis reuseste sa respinga in corner!

85 - Camora vede cartonasul galben.

81 - Ce ocazie!!! Omrani suteaza pe langa poarta goala din opt metri!

75 - Schimbare CFR Cluj: Rondon intra in locul lui Hoban.

73 - Astana continua sa domine dupa marcarea golului, iar CFR nu-si revine.

68 - GOL ASTANA! Postnikov deschide scorul din fata portii, in urma unei lovituri de la colt pe care Vincius a respins-o gresit, direct la adversar.

65 - Schimbare CFR Cluj: Mailat intra in locul lui Paun.

64 - Culio suteaza din afara careului, mingea e deviata in corner.

58 - Schimbare Astana: Janga initra in locul lui Tomasov.

58 - Omrani incearca o patrundere pe cont propriu, insa e deposedat si CFR are doar un corner.

57 - Rotariu suteaza de la 30 de metri direct in bratele lui Arlauskis, fara emotii pentru lituanian.

50 - Paun suteaza din cadere peste poarta, insa inainte faulteaza in atac.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

40 - Momente mai bune de joc pentru Astana, care tine de minge la centrul terenului.

32 - Arlauskis iese gresit pe o centrare, dar Rotariu nu reuseste sa profite si sa inscrie.

29 - Tomasov suteaza periculos pe jos, insa mingea e deviata in plasa laterala.

26 - Se joaca mult la centrul terenului in ultimele minute, fara faze de poarta.

18 - Arlauskis scapa mingea la un sut din afara careului si Astana a fost foarte aproape de gol! Corner pentru kazahi.

16 - Corner pentru Astana, mingea e respisna cu ceva emotii de Omrani si CFR scapa.

11 - Ocazie uriasa pentru CFR Cluj! Culio recupereaza o minge in careul advers, ramane singur dar trage pe langa dintr-o pozitie excelenta!

7 - Hoban trage puternic de la 30 de metri, mingea se duce mult peste.

6 - Corner pentru CFR din partea dreapta, insa mingea este respinsa fara emotii.

3 - Un prim atac al lui CFR, insa Paun trage mult peste de la 25 de metri.

1 - A inceput meciul!

Info:

Astana: Erich - Rukavina, Postnikov, Simunovici, Beysebekov - Lovvinenko - Tomasov, Maevski, Sigurjonsson, Murtazayev - Rotariu

Rezerve: Mokin, Muzhikov, Mubele, Pertsukh, Janga, Shomko, Khizhnichenko

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Burca, Vinicius, Camora - Culio, Hoban, Bordeianu - Deac, Omrani, Paun

Rezerve: Vatca, Sylla, Luis Aurelio, Muresan, Peteleu, Rondon, Mailat

Partida este televizata de Digi Sport.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Astana CFR Cluj, #Astana CFR Cluj LIVE, #Astana CFR Cluj direct, #televizare Astana CFR Cluj , #stiri CFR Cluj