George Tucudean ia o pauza de la fotbal! Atacantul in varsta de 28 de ani s-ar putea chiar retrage

Vineri, 23 August 2019, ora 18:00
16965 citiri

George Tucudean a anuntat conducerea lui CFR Cluj ca intentioneaza sa ia o pauza de la fotbal.

Atacantul in varsta de 28 de ani ia in considerare chiar varianta de a renunta definitiv la a juca fotbal!

Motivul? Problemele la inima cu care se confrunta de mai multe luni.

"A cerut o pauza totala pana la sfarsitul anului pentru a se pune complet pe picioare, a vedea exact cum vor mai arata viitoarele analize, iar apoi sa ia o decizie, poate inclusiv de a renunta la cariera spre a nu-si periclita viata pana la urma", noteaza Gazeta Sporturilor.

La sfarsitul lunii martie, George Tucudean a fost operat la inima la o clinica din Viena.

Problemele n-au fost rezolvate complet in urma interventiei chirurgicale, iar jucatorul inca simte o stare de sufocare la efort.

Doar 278 de minute a jucat George Tucudean pentru CFR Cluj in acest sezon.

George Tucudean e golgheterul ultimelor doua editii ale Ligii 1: 12 reusite in sezonul 2017/2018 si 16 goluri in sezonul 2018/2019.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
#George Tucudean retragere, #George Tucudean pauza fotbal, #George Tucudean probleme inima , #stiri CFR Cluj