Presa din Spania reactioneaza dur dupa returul dintre Sevilla si CFR Cluj

Vineri, 28 Februarie 2020, ora 07:00
47517 citiri

Sevilla a trecut greu de CFR Cluj in Europa League, iar presa din Spania critica dur formatia andaluza.

Jocul formatiei antrenate de Julen Lopetegui e catalogat drept lamentabil, jurnalistii iberici amintind si de faza din minutul 87, cand clujenii au avut un gol anulat de VAR.

Dar iata ce scriu cele mai importante cotidiene sportive din Spania:

"VAR o califica pe Sevilla. Trupa lui Lopetegui merge in turul urmator dupa un joc lamentabil si dupa ce Cluj a avut un gol anulat in minutul 87" - AS

"La Sevilla au aparut tot sfintii si ingerii pentru ca echipa sa ajunga in turul urmator al Europa League dupa o remiza fara gol. Salvata de VAR la golul lui Paun, Sevilla trebuie sa-si imbunatateasca mult jocul daca vrea sa realizeze ceva important in aceasta competitie" - Marca

0-0 a fost scorul returului din Spania dintre Sevilla si CFR Cluj, iar gruparea iberica a avansat in runda urmatoare gratie remizei cu goluri din tur, cand a fost 1-1.

Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...
Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...