Conceicao: A fost o saptamana trista pentru noi, meritam o victorie

Luni, 26 Octombrie 2009, ora 07:45
966 citiri

Antrenorul formatiei CFR Cluj, Antonio Conceicao, pune semiesecul cu FC Timisoara, scor 0-0, pe seama oboselii acumulate dupa partidele cu Rapid si Sparta Praga.

"Au fost doua puncte pierdute. La cate ocazii ne-am creat, am fi meritat sa castigam. Timisoara a venit sa nu piarda si s-a inchis foarte bine. Am avut in prima repriza putine faze de a marca, dar dupa ce am schimbat sistemul am remediat si acest aspect. Cred ca in repriza secunda am dominat si ne-am creat foarte multe sanse.

Sa nu uitam ca am avut tei jocuri in aceasta saptamana! De aceea e greu sa trimiti pe teren o echipa odihnita. De exemplu, in cazul lui Traore s-a vazut ca a jucat 90 de minute si cu Rapid, si la Praga, si a trebuit sa il menajam emotional. Poate fi considerata o saptamana trista pentru noi prin prisma esecului de la Praga, dar sa nu uitam ca am inceput cu o victorie importanta la Rapid", a declarat Conceicao la finalul partidei.

Intalnirea CFR Cluj - FC Timisoara, contand pentru etapa a XI-a a Ligii I, s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...
Neluțu Varga a dat cărțile pe față. A spus motivul real al aducerii lui Petrescu
Dan Petrescu vine la CFR Cluj, dar doar după terminarea campionatului. În următoarele 6 etape din play-off, la CFR Cluj vor fi antrenori interimarii Ovidiu Hoban (41 de ani) și Francisc Dican...