Ziare.com

Grupa infernala pentru CFR Cluj in Europa League

Vineri, 30 August 2019, ora 14:42

   

Grupa infernala pentru CFR Cluj in Europa League
La Monaco a avut loc, vineri dupa-amiaza, tragerea la sorti a grupelor sezonului 2019/2020 din Europa League.

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a fost repartizata in Grupa E, alaturi de trei formatii puternice: Lazio (Italia), Celtic (Scotia) si Rennes (Franta).

Cu Celtic, gruparea clujeana, singura reprezentanta a Romaniei ramasa inca in cupele europene, s-a intalnit si in turul trei preliminar al Ligii Campionilor, impunandu-se cu scorul de 5-4 la general (1-1 in tur la Cluj-Napoca, 3-4 in returul de la Glasgow).

Grupele Europa League in sezonul 2019/2020

Cea mai distractiva comunitate de pariori este la Mozzart Bet. Ai cote de top la pariuri sportive si pariuri live, cote marite la loterii, distractie la sloturi, casino live cu dealer si adrenalina la maxim la cursele de caini si cai. Alatura-te comunitatii acum si ai 100% bonus la prima depunere!

GRUPA A Sevilla, APOEL Nicosia, Qarabag, Dudelange;

GRUPA B Dinamo Kiev, FC Copenhaga, Malmo, Lugano;

GRUPA C FC Basel, FC Krasnodar, Getafe, Trabzonspor;

GRUPA D Sporting Lisabona, PSV Eindhoven, Rosenborg, LASK Linz;

GRUPA E Lazio, Celtic, Rennes, CFR CLUJ;

GRUPA F Arsenal, Eintracht Frankfurt, Standard Liege, Vitoria Guimaraes;


GRUPA G Porto, Young Boys Berna, Feyenoord, Glasgow Rangers;

GRUPA H TSKA Moscova, Ludogorets, Espanyol, Ferencvaros;

GRUPA I Wolfsburg, Gent, Saint-Etienne, Olexandriya;

GRUPA J AS Roma, Borussia Monchengladbach, Istanbul Basaksehir, Wolfsberger;

GRUPA K Besiktas, Sporting Braga, Wolverhampton, Slovan Bratislava;

GRUPA L Manchester United, Astana, Partizan Belgrad, AZ Alkmaar.

Vom avea sase runde cu meciuri, dupa cum urmeaza:

Etapa 1: 19 septembrie
Etapa 2: 3 octombrie
Etapa 3: 24 octombrie
Etapa 4: 7 noiembrie
Etapa 5: 28 noiembrie
Etapa 6: 12 decembrie

Pe baza coeficientului UEFA, gruparea din Gruia a fost plasata in urna a 4-a valorica la tragerea la sorti de vineri:

URNA 1: Sevilla, Arsenal, Porto, AS Roma, Manchester United, Dinamo Kiev, Besiktas, Basel, Sporting Lisabona, TSKA Moscova, Wolfsburg si Lazio;

URNA 2: PSV Eindhoven, Krasnodar, Celtic, Copenhaga, Braga, Gent, Borussia Monchengladbach, Young Boys, Astana, Ludogoret, Apoel Nicosia si Eintracht Frankfurt;

URNA 3: Saint-Etienne, Qarabag, Feyenoord, Getafe, Espanyol, Malmo, Partizan Belgrad, Standard Liege, Wolverhampton, Rennes, Rosenborg si Istanbul Basaksehir;

URNA 4: AZ Alkmaar, Vitoria Guimaraes, Trabzonspor, Olexandriya, Dudelange, LASK Linz, Wolfsberger, Slovan Bratislava, Lugano, Glasgow Rangers, CFR CLUJ si Ferencvaros.

Finala Europa League 2019/2020 e programata pe 27 mai, la Gdansk (Polonia).

I.G.
Urmareste Ziare.com pe Facebook  si pe Instagram  Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 20241 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
2 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

Bursucul in "maro".....

Ultimul loc al grupei este asigurat echipei de rezerve portugheze,publicul insa are sansa sa vada meciuri diferite de cele ale echipelor din Chiajna si Sfantu-Gheorghe....

 

Orice grupa era infernala ...

:-) ...scuze nu am rezistat, exagerez evident

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor