Liga 1: CFR Cluj, infrangere pentru Steaua la Targu Mures

Luni, 06 Octombrie 2014, ora 22:50

CFR Cluj, revelatia debutului de sezon din Liga 1, a suferit o infrangere surprinzatoare la Targu Mures, in cadrul etapei cu numarul 10, scor 0-2.

In urma acestui rezultat, Steaua s-a distantat in fruntea clasamentului.

Obligati sa castige pentru a ramane la egalitate de puncte cu "ros-albastrii" in fruntea campionatului, "feroviarii" au parut apasati de aceasta presiune.

Gazdele de la Targu Mures au irosit un penalti in prima repriza, prin Dorin Goga, insa au reusit sa preia conducerea pe tabela chiar inainte de pauza, cu reusita lui Hora.

In repriza secunda veteranul senegalez Ousmane N'Doye a inscris un gol superb, cu un sut de la peste 20 de metri, consfintind victoria muresenilor.

Echipele de start

ASA TG. Mures: Stancioiu - Feussi, Bejan, M. Constantin, Sepsi - N'Doye, Muresan - Hora, Goga, Zicu - Axente
Rezerve: Viciu, Velayos, Bumba, Voiculet, Amauri, Gorobsov, Salageanu

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Muniru, Monroy - Jakolis, Tade, Ivanovski - Guima
Rezerve: Vatca, C. Ene, Petrucci, Chanturia, Tiago Lopes, Christian, Paun