Liga 1: CFR Cluj si Universitatea Craiova au remizat in derbiul etapei

Luni, 01 Octombrie 2018, ora 23:03
5046 citiri

CFR Cluj si Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, in derbiul etapei cu numarul zece din Liga 1.

Chiar daca am avut un meci cu destul de multe ocazii, inclusiv cu un penalti irosit, niciuna dintre formatii nu a reusit sa inscrie.

Prima repriza a confruntarii din Gruia a fost una in care oltenii au ratat marile ocazii, Arlauskis avand interventii exceptionale la baloanele trimise periculos de Bancu si Mitrita.

Partea secunda a fost mai spectaculoasa, gazdele iesind si ele la joc si amenintand buturile adverse.

Tucudean a iesit la rampa cu un sut din interiorul careului, pentru ca tot el sa iroseasca o sansa uriasa in minutul 71, atunci cand nu a reusit sa trimita pe poarta din patru metri.

In minutul 83 oltenii au primit penalti dupa un hent comis de Camora, numai ca golgheterul la zi al Ligii 1 a sutat incredibil la metri buni peste transversala.

Scorul final a fost 0-0, unul care ajuta FCSB, distantata in fruntea clasamentului.

Echipele de start

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Lang, Camora - Djokovic, Hoban, Culio - Ad. Paun, Tucudean, Moutinho

Rezerve: Collado, Peteleu, A. Muresan, Al. Ionita II, V. Costache, U. Vera

Antrenor: Toni Conceicao

U Craiova: Pigliacelli - Donkor, Martic, Kelic, Briceag - Mateiu, Cicaldau, Bancu - Mihaila, Koljic, Mitrita

Rezerve: L. Popescu, T. Ferreira, Dimitrov, Fedele, Barbut, Nuno Rocha, Markovic

Antrenor: Devis Mangia

Arbitru: Istvan Kovacs

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#CFR Cluj Craiova rezultat, #Liga 1 rezultate, #Craiova CFR Cluj Liga 1 , #stiri CFR Cluj