Presa elvetiana, despre meciul CFR Cluj-FC Basel

Joi, 16 Septembrie 2010, ora 10:15
4583 citiri

Mai multe publicatii din Elvetia considera ca inceputul meciului cu CFR Cluj le-a fost fatal celor de la FC Basel.

"Echipa lui Fink a avut un inceput de meci mizerabil, care s-a dovedit a-i fi fatal", scrie de acum cunoscutul cotidian Blick.

Tot pe startul meciului se axeaza si cotidianul 20 Minuten: "Romanii au atacat in primele 20 de minute, iar apoi s-au bazat doar pe aparare si contraatacuri".

In timp ce cotidianul Bieler Tagblatt e mult mai drastic si afirma ca sansele de calificare s-au diminuat serios: "Sansele s-au micsorat dupa doar un meci. Jocul lui Basel a lasat de dorit, in timp ce gazdele s-au aparat bine".

CFR Cluj a castigat, scor 2-1, intalnirea jucata miercuri seara cu FC Basel, in Grupa E a Ligii Campionilor. Golurile partidei au fost marcate de Rada (min.9) si Traore (min.12) pentru gazde, respectiv Stocker (min.45+2) pentru oaspeti.

Liga Campionilor: CFR Cluj a invins pe FC Basel

Urmatorul meci al clujenilor in Grupa E a Ligii Campionilor va avea loc pe 28 septembrie, cand vor intalni AS Roma pe "Olimpico".

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...