Chelsea pierde primul loc în grupă în ultima etapă din Champions League. Ce a făcut Juventus

Miercuri, 08 Decembrie 2021, ora 21:53
2690 citiri
Chelsea. Foto: Facebook

Formaţia Juventus Torino a încheiat grupa H a Ligii Campionilor pe primul loc, iar Chelsea Londra, deţinătoarea trofeului, a terminat pe poziţia a doua. Cele două formaţii vor evolua în optimile LC. Zenit, locul trei, va juca play-off-ul pentru optimile Ligii Europa.

Chelsea a remizat, miercuri, în deplasare, scor 3-3, cu echipa Zenit, meci în care gazdele au marcat ultimul gol în minutul 90+4. Au marcat Werner ‘2, ’85 şi Lukaku ’62 pentru Chelsea, respectiv Claudinho ’38, Azmoun ’41 şi Ozdoev ‘90+4 pentru Zenit.

La Torino, Juventus s-a impus cu scorul de 1-0 în faţa echipei Malmo. A marcat Kean, în minutul 18.

Clasamentul final al grupei: 1. Juventus Torino – 15 puncte, 2. Chelsea Londra – 13 puncte, 3. Zenit – 5 puncte, 4. Malmo – un punct.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#champions league, #Champions League meciuri rezultate, #Juventus Torino, #Chelsea , #Champions League